У Маріуполі відбулась розширена конференція з охорони праці та промислової безпеки (ОП і ПБ) Групи Метінвест.
Керівники всіх підприємств компанії обговорювали ключові показники ОП і ПБ, обмінювалися досвідом, розбирали складні кейси на підприємствах, пов'язані з травматизмом. Особливо акцентували увагу на важливості участі та залученні вищих керівників підприємств в реалізацію і впровадження ініціатив з ОП і ПБ.
«Завдання забезпечення охорони праці - завдання номер один, яке стоїть перед кожним керівником і кожним співробітником підприємства, - підкреслив генеральний директор ММКІ Тарас Шевченко. - Нам важливо «звіряти годинник», розуміти, де які є результати, обмінюватися досвідом і впроваджувати найдієвіші практики».
Ключовими темами конференції стали «Безпечний робочий простір» і дорожні карти підприємств щодо мінімізації критичних ризиків.
У новому форматі система «Безпечний робочий простір» активно впроваджується з другого кварталу 2021 року. Численні робочі групи оцінюють можливі небезпеки на робочих місцях, опитують співробітників, зіставляють ризики з існуючими і перспективними заходами по їх мінімізації. Обговоренню статусу впровадження даної системи керівники присвятили багато часу - відбувся обмін досвідом для використання повсюдно в майбутньому кращих практик.
Відносно дорожніх карт з мінімізації критичних ризиків Генеральний директор Центрального гірничо-збагачувального комбінату Групи Метінвест Дмитро Шевчик розповів, що в затвердженій стратегії компанії є п'ять основних напрямків: залізничний транспорт, електробезпека, робота на висоті, вантажопідйомні механізми і блокування небезпечних джерел енергії. Свою доповідь генеральний директор ЦГЗК присвятив темі блокування і маркування небезпечних джерел енергії.
Генеральний директор меткомбінату «Запоріжсталь» Олександр Мироненко представив проєкти з безпеки на залізничному транспорті:
«Ми створили автоматизовану систему моніторингу стану залізничних колій, в яку оперативно вносимо дані про стан залізничних колій, тим самим забезпечуючи безпечні перевезення по території комбінату».
Металургійний комбінат «Азовсталь» презентував кейс з газонебезпечних робіт. Директор з охорони праці, промислової безпеки та екології Сергій Калініченко зазначив, що над проєктом працювала комісійна група, яка оцінила ризики в області газонебезпечних робіт:
«У нас є свої напрацювання, які спрямовані на зниження і недопущення травматизму, вони добре зарекомендували себе на нашому підприємстві, сподіваємося, будуть цікаві, а головне - корисні нашим колегам».
Директор з охорони праці, промислової безпеки та екології меткомбінату ім. Ілліча Олег Астаф'єв говорив про заходи, які застосовують на підприємстві по роботі на висоті:
«Система, яку ми впроваджуємо другий рік, дозволяє знизити рівень травматизму. Упевнений, що наш досвід буде корисний і на інших активах».
У свою чергу директор Департаменту з охорони праці та промислової безпеки Групи Метінвест Дмитро Костенко акцентував:
«Реалізація стратегії з охорони праці та промислової безпеки на всіх підприємствах Групи Метінвест - одне з найбільш пріоритетних завдань. Важливо, щоб кожен керівник підприємства розумів свою роль у впровадженні пропонованих змін і знаходив найбільш ефективні рішення для підприємства і свого колективу. Досягнення нульового травматизму - амбітна мета, але щодня запобігати травматизму - це завдання абсолютно всіх співробітників підприємств».
Нагадаємо, навесні 2020 року за результатами оцінок першого відбіркового етапу Метінвест увійшов до трійки фіналістів конкурсу Міжнародного інституту з управління ризиками та безпекою праці (IIRSM). Компанія представила дорожню карту з охорони праці та промислової безпеки і перші результати її впровадження в 2019 році. А в фіналі конкурсу здобула перемогу в категорії «Програма змін року».