Сьогодні на площі Луніна перевіряли роботу блоків системи оповіщення на випадок надзвичайних ситуацій – такі пристрої розміщені у багатьох точках Маріуполя та є не єдиним каналом для оповіщення.
Як розповів журналісту pr.ua головний спеціаліст відділу організації заходів цивільного захисту департаменту з питань безпеки та запобігання корупції міськради Олег Сергєєв, такі системи оповіщення у місцях масового скупчення мешканців почали встановлювати у Маріуполі з 2017 року, а у Сартані – ще у 2015 році. Вже встановлено близько 270 внутрішніх блоків – у приміщеннях шкіл, дитсадків, комунальних підприємств, а також понад 80 – на вулицях. У Лівобережному та Кальміуському районах, розташованих ближче до зони бойових дій, їх більше, ніж у Центральному та Приморському. Місто планує і цього року встановлювати такі колонки-гучномовці, зокрема й у громадському транспорті.
У Маріуполі діють дві системи оповіщення. Про першу було розказано вище.
"Ще одна система, створена кілька десятків років тому, працює за принципом провідного зв'язку, але вона вже морально та фізично себе виживає. Точок провідного радіо залишилося мало, кабель вирізають на металобрухт. Навіть пульт нашого оперативного чергового двічі залишався без зв'язку, – констатував Олег Сергєєв. - Сирени, які городяни раз на квартал чують під час планових перевірок, підключені до цієї провідної системи. У майбутньому їх планується підключити до нової системи, яка не прив'язана до кабелів зв'язку".
Почувши сирени або повідомлення блоків оповіщення, не треба в паніці кудись тікати, наголошує фахівець. Голосове повідомлення щодо плану дій транслюватиметься перехопленням сигналу на каналах місцевого радіо та телебачення. Це канали "Сигма", "Маріупольське телебачення", "ТВ-7" та радіостанції "Радіо ФМ" - 103,6 MHz, "Шансон" - 106,9 MHz, "Кіс ФМ" - 101,7 MHz.
Що стосується притулків та укриттів, то перші у 90% випадків знаходяться на території промислових підприємств, всі вони готові прийняти людей у разі потреби. Такі приміщення придатні для тривалого перебування, на відміну від укриттів у підвалах багатоквартирних будинків.
Було перевірено підвальні приміщення 1600 будівель – виявилося, що лише у 900 випадках їх можна використовувати як укриття.
З картою захисних споруд у Маріуполі можна ознайомитись нижче:
Перелік приміщень для тимчасового укриття можна знайти на сайті міської ради