З початку пандемії Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського допомагає Україні боротися з коронавірусною хворобою.
Про це pr.ua розповів директор з персоналу та адміністрації меткомбінату «Азовсталь» Іван Голтвенко.
За його словами, всього на закупівлю медикаментів, обладнання та апаратів ШВЛ з ініціативи Ріната Ахметова було витрачено понад 500 млн грн.
«Таке рішення допомогло врятувати життя 1,4 млн українців. Це найбільша приватна інвестиція від однієї особи за всю історію України, – каже Іван Голтвенко. - Завдяки Фонду Ріната Ахметова було надано допомогу 500 лікарням по всій країні, закуплено 1000 одиниць обладнання, 216 апаратів ШВЛ, придбано засоби індивідуального захисту для медиків».
Також 100 млн грн виділив Фонд Вадима Новинського. Кошти прямували на закупівлю апаратів ШВЛ, ПЛР-тестів та спеціалізованих лабораторій, засобів індивідуального захисту для медиків. Все це централізовано розподілялося у клініках Донецької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, 3,8 млн грн було виділено на матеріальну підтримку 31 сім'ї медиків, які померли внаслідок COVID-19.
Мільйонні вкладення в кисневу інфраструктуру
У Маріуполі було організовано кисневу інфраструктуру, на цю ініціативу було витрачено 72 млн грн. Нині у чотирьох лікарнях міста є понад 700 ліжок із доступом до кисню. Його цілодобово постачають меткомбінати імені Ілліча та «Азовсталь». Також вони направляють спеціалістів, які підтримують обладнання у робочому стані.
«Кисень поставляємо не лише до Маріуполя, а й до інших міст Донецької, Херсонської областей і навіть до Києва. Лише один меткомбінат «Азовсталь» за добу постачає 16 тонн кисню, - розповідає директор з персоналу та адміністрації. – Жодній лікарні України ми не відмовляємо, всі звернення оперативно розглядаємо та організуємо постачання кисню. Іноді навіть на шкоду виробництву».
Директор міської лікарні №4 ім. І. К. Мацука Володимир Жигіль розповідає - без кисню рятувати пацієнтів було б неможливо. У лікарні встановлено 450 кисневих точок, які підтримують життя хворих.
«COVID-19 – дуже важке та підступне захворювання. Воно вимагає серйозного підходу та великої кількості компонентів під час лікування. Але необхідною умовою для хворих із дихальною недостатністю є наявність кисню. Без нього всі зусилля, які б не робили лікарі, будуть марними. Тому я хочу подякувати Групі Метінвест, яка завчасно забезпечила нашу лікарню киснем», - каже Володимир Жигіль.
На лікуванні ГБ № 4 знаходиться 250 осіб, всі вони забезпечені киснем. У резерві лікарні є також 50 кисневих точок, що забезпечуються завдяки концентраторам – приладів, які генерують кисень самі. Але вони дуже енерговитратні, тому такий важливий кисень, який надходить трубами. Нині у лікарні використовують близько 5 тонн кисню на добу. Він поставляється до ліжок з кріобочки та балонів.
«Група Метінвест постачала нам кисень завжди, але до пандемії потреба була в десятки разів меншою, – пояснює Володимир Жигіль. – Нині ми використовуємо колосальні обсяги. З цим пов'язані логістичні, трудові витрати. Адже кисень потрібно перевантажити, підключити. З цим нам теж допомагає Група Метінвест – вони виділяють фахівців-кисневиків та вантажників. Підтримувати кисень у потрібному тиску непросто, але збоїв не було.
Кисень поставляється і вдень, і вночі
Постачання кисню відбувається за потребою – кріобочку заправляють двічі на день, іноді доводиться це робити частіше. Майстер дільниці забезпечення меткомбінату «Азовсталь» Віктор Белюрка розповідає:
«Ми займаємося ротацією кисневих балонів для потреб ковідних хворих. Кріобочка вміщує близько 270 балонів. Її щодня заправляють дві машини. Потрібно працювати швидко, тому що за останні два тижні витрати суттєво зросли, надходить дуже багато хворих. Ми працюємо як одна команда, щоб допомогти зберегти людям життя».
Кисень поставляється цілодобово, цей процес безперервний. Для цього співробітники меткомбінатів працюють і вдень, і вночі.
«Постійно приходять машини, ми завантажуємо заправлені балони та відправляємо порожні балони на заправку. Працюємо по 12 годин», - розповідає Віктор Белюрка.
За словами Володимира Жигіля, завдяки тому, що місто завчасно зайнялося забезпеченням лікарень, проблем із постачанням не виникає. Не було жодного дня, коли хворі залишалися без кисню.
Нагадаємо, у 2020 році Рінат Ахметов спільно з бізнесами SCM, футбольним клубом «Шахтар» та Фондом Ріната Ахметова першими прийшли на допомогу країні у боротьбі з коронавірусом. З особистої ініціативи Ріната Ахметова з цією метою було виділено близько 500 млн грн у рамках проєкту Фонду «Боротьба з COVID-19 в Україні».