На Маріупольському металургійному комбінаті ім. Ілліча Групи Метінвест відкриють новий цех з виробництва холоднокатаного прокату, оцинкованого і пофарбованого рулону. Інвестиції Групи Метінвест у будівництво складуть понад $1 млрд.
Як повідомив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков на прес-конференції з нагоди 15-річчя компанії в Києві, в поточному році компанія має намір анонсувати ряд значущих для української металургії проєктів, які визначать майбутнє компанії.
При цьому він нагадав, що зовсім недавно Групою Метінвест підписаний контракт з італійською Danieli Group на постачання обладнання для будівництва нового цеху холодного прокату на меткомбінаті ім. Ілліча.
Це буде не тільки наймасштабніший проєкт на наступні п'ять років, а й стане логічним продовженням програми модернізації виробництва прокату на меткомбінаті ім. Ілліча. Весь новий технологічний ланцюжок, включаючи сучасну машину безперервного лиття заготівель (МБЛЗ), реконструйований стан 1700 і новий цех холодної прокатки, дозволить домогтися світового рівня якості продукції на всіх етапах виробництва – від напівфабрикатів до прокату з покриттям.
«Тільки на цей рік ми заклали капітальні інвестиції на рівні понад $1 млрд. А в найближчі роки ця цифра буде тільки збільшуватися, бо ми маємо намір розвивати відразу кілька великих проєктів. З урахуванням декарбонізації, що насувається на світ, одним з локомотивів якої стане саме металургійна галузь, ми плануємо інвестувати в нові технології зі зниження вуглецевого сліду та уловлювання CO2», - підкреслив Юрій Риженков.
Генеральний директор додав, що зараз розглядається питання будівництва на меткомбінаті ім. Ілліча «чистої» домни далеко від міста, щоб знизити навантаження на екологію.
Як повідомлялося раніше, 10 червня 2021 року Група Метінвест підписала контракт на постачання обладнання з провідним світовим постачальником технологій для металургії - італійською компанією Danieli. На металургійному комбінаті ім. Ілліча планується будівництво цеху холодної прокатки, який складатиметься з безперервного стану холодної прокатки, поєднаного з лінією травлення, а також трьох сучасних ліній нанесення цинкових, залізоцинкових і полімерних покриттів. На першому етапі інвестиції в проєкт перевищать $800 млн.
Планується, що у 2025 році, після завершення першого етапу проєкту, підприємство буде випускати близько 1,2 млн тонн на рік висококонкурентного холоднокатаного та оцинкованого прокату, а також прокату з полімерним покриттям. При цьому потужності з виробництва холоднокатаного рулону складуть понад 400 тис. тонн, оцинкованого рулону – понад 600 тис. тонн і рулону з полімерним покриттям – понад 140 тис. тонн.
Другий етап проєкту включає будівництво нового відділення випалювальних печей, дресувального стану та агрегату поздовжнього розрізання рулонів, а також нової лінії нанесення полімерного покриття на оцинкований рулон. Після завершення другого етапу проєкту потужності з виробництва холоднокатаної продукції перевищать 1,6 млн тонн на рік.
Нова технологія виробництва холоднокатаного прокату дозволить Групі Метінвест вийти в преміальні сегменти прокату з покриттям – оцинкованого і пофарбованого рулону, останній з яких не представлений в продуктовій лінійці підприємств Групи Метінвест, а також поліпшити якість і розширити сортамент холоднокатаної продукції. Продукція призначена в основному для українського ринку і дозволить, в тому числі замінити неякісний імпортний рулон з покриттям на якісний продукт українського виробництва. Прокат також буде експортуватися в країни СНД і Європи.
Крім того, проєкт передбачає екологічну складову: технологія сірчанокислотного травлення, що зараз існує, буде замінена на соляно-кислотну з установкою регенерації кислоти, що дозволяє повертати її назад у виробництво.