Маріупольський лікар-ендокринолог Олексій Поляков, відомий серед своїх пацієнтів як ведучий «Школи діабету», на YouTube-каналі розповів, що таке «штучна підшлункова залоза» і як вона допомагає контролювати рівень цукру.
Як кожна людина з діабетом в анамнезі, Олексій на власному досвіді знає, наскільки важлива при цьому захворюванні компенсація і як непросто часом досягти оптимального рівня глюкози і постійно стежити за цим показником. Система «закритої петлі» або, як жартома назвав її лікар, «бортовий комп'ютер діабетика», у нього з'явилася кілька місяців тому.
«Це – прогрес, на який ми так чекали», - зазначав Олексій Поляков, демонструючи компактний пристрій розміром із сірникову коробку, схожий зовні на коробочку від бездротових навушників.
Саме ця коробочка з'єднує та координує систему, до якої входить прилад для добового моніторингу глюкози, помпа для введення інсуліну та телефон, точніше – спеціальні додатки. Ці програми аналізують показники та передають сигнал на помпу.
«Якість життя зростає в рази: можна не переживати про рівень цукру, жодних уколів у живіт та повне розуміння того, що відбувається з твоїм рівнем цукру, – поділився досвідом Олексій Поляков. – Завдяки можливості налаштовувати систему, можна краще зрозуміти перебіг свого діабету та з кожним місяцем все якісніше компенсувати».
Ще один бонус для батьків дітей із діабетом: можливість віддаленого управління – контроль над роботою «штучної підшлункової» може бути в руках дорослих, навіть на великих відстанях.
Життя із таким «кібер-організмом» має й мінуси. Наприклад, доводиться частіше заряджати телефон, доводиться бути дуже акуратним із канюлями, трубочками та іншими частинами системи.
«Варто чомусь відірватися і інсулін ллється будь-куди, тільки не за призначенням», - попередив лікар.
Відео огляду гаджетів для людей з діабетом можна переглянути на канаті «Школа діабету»
Раніше pr.ua писав про те, що потрібно знати про використання антибіотиків – маріупольський лікар-терапевт Богдан Рудковський розповів, чим небезпечно безконтрольне застосування препаратів цієї групи.
Світлина: стоп-кадр з відео