В Україні створять 25 бригад територіальної оборони (ТрО), які об'єднають 150 батальйонів, про що повідомляється на сайті Міністерства оборони.
У Маріуполі дислокується окремий батальйон Донецької окремої бригади територіальної оборони.
Про те, кого беруть до складу Сил територіальної оборони, які завдання вона виконує, як у ній служать - журналісту pr.ua розповів командир Донецької окремої бригади територіальної оборони майор Дмитро Стеблін.
"1 січня 2022 року набув чинності Закон України "Про основи національного опору", згідно з положенням якого в кожному регіоні була створена бригада територіальної оборони Сил територіальної оборони ЗС України. Не стала винятком і наша область, де було створено окрему Донецьку бригаду територіальної оборони. Наразі наша бригада перебуває на етапі формування. При цьому всі батальйони зайняли місця своєї постійної дислокації".
Які підрозділи та де формуються в області
Як зазначив командир бригади, межі зони територіальної оборони та її районів відповідають межам Донецької області та районів адміністративно-територіального устрою на території, підконтрольній українській владі.
Тобто у військово-сухопутній зоні відповідальності Донецької окремої бригади територіальної оборони створено п'ять військових частин – окремих батальйонів Сил територіальної оборони, окрім самого управління Донецької окремої бригади.
У нашому місті дислокується окремий батальйон територіальної оборони. За таким же зразком розміщені Волноваський, Покровський, Краматорський та Бахмутський батальйони.
Завдання визначенi
Зараз бригада та її підрозділи активно укомплектовуються. Розгортаються засоби зв’язку.
"Завдання, які ставляться перед ТрО - своєчасне реагування та вживання необхідних заходів щодо оборони території, підконтрольної українській владі в Донецькій області, захисту населення до моменту розгортання угруповання Об'єднаних сил, призначених для ведення бойових дій щодо відсічі збройної агресії проти України", - продовжив Дмитро Стеблін.
Також до завдань входить участь у захисті населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення бойових дій; підготовка громадян до національного спротиву; участь у забезпеченні умов безпечного функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування, органів військового управління; охорона та оборона критично важливих об'єктів інфраструктури.
Крім того, підрозділи тероборони боротимуться з диверсійно-розвідувальними загонами, незаконними збройними формуваннями. Також їхні завдання – участь в інформаційних заходах та контрпропаганді.
Кого приймуть і де записуватись
На військову службу в резерві Сил територіальної оборони ЗС України за контрактом можуть бути прийняті громадяни України, які не досягли граничного віку військової служби та за станом здоров'я придатні до військової служби.
Для цього необхідно звернутися з документами до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (раніше називалися військкоматами). Далі треба пройти військово-лікарську медкомісію та попередній морально-психологічний вiдбір.
Поєднання з роботою та соціальний захист
Якщо людина хоче служити в ТрО та поєднувати це з роботою, вона може укласти контракт на службу в резерві складу Сил тероборони.
При цьому на час виклику на військові збори або на час проходження військової служби, відповідно до ст. 119 КЗпП, за працівником зберігається робоче місце та середня заробітна плата.
Військовослужбовці підрозділів ТрО отримують весь соціальний пакет, як і військовослужбовці інших підрозділів ЗС України. В них - стабільне грошове забезпечення, безоплатне харчування, забезпечення житлом, медичне обслуговування.
Важливо ще й те, що підрозділи територіальної оборони дозволяють кожному патріоту України та свого міста, району, області проходити службу за територіальним принципом неподалік свого місця проживання.