У Маріуполі розроблена спеціальна електронна гул-форма, заповнивши яку кожен вакцинований від COVID-19 зможе отримати свій сертифікат у паперовому вигляді.
Про це pr.ua повідомив директор департаменту охорони здоров'я Маріупольської міськради Андрій Ремпель.
За його словами, рішення про створення такої онлайн-послуги було прийняте перш за все для того, аби маріупольці не стояли в чергах, наражаючи себе на небезпеку бути інфікованими.
«Механізм діє таким чином: охочий отримати сертифікат заходить на сайт міської ради, після чого переходить за посиланням до спеціальної гул-форми. Після заповнення користувачем усіх необхідних відомостей заявка потрапляє на обробку безпосередньо до лікувального закладу, в якому заявник робив щеплення», - повідомив Андрій Ремпель.
За словами очільника департаменту охорони здоров'я, на теперішній час у кожному з п’яти центрів первинної медико-санітарної допомоги працює група з десяти співробітників, які займаються виключно обробкою отриманих заявок.
На питання журналіста pr.ua, скільки часу знадобиться від моменту подачі заявки до видачі паперового документа, Андрій Ремпель відповів, що швидко отримати COVID-сертифікат навряд чи вдасться.
«Усе залежатиме від того, як працюватиме система, - відзначив директор департаменту охорони здоров'я. – У кожній лікарні в нас сидить по 10 людей, які займаються генеруванням сертифікатів. Але, на жаль, загальноукраїнська медична інформаційна система працює дуже нестабільно. Іноді вона доступна лише протягом трьо-чотирьох годин на добу. Тому наші працівники обробляють стільки замовлень, скільки встигають обробити, поки працює загальнонаціональна система. В цілому по Маріуполю протягом робочого дня співробітники встигають обробити близько 300 замовлень».
За словами Андрія Ремпеля, станом на 28 жовтня на обробку до центрів первинної медико-санітарної допомоги надійшло близько 4500 замовлень на отримання COVID-сертифікатів. З них 1500 вже опрацьовані та очікують на своїх власників, яким після роздрукування документа надходить відповідне смс-повідомлення. Близько 3000 залишаються в роботі та будуть реалізовані найближчим часом.