У Маріуполі проходить фестиваль Maripol classic, який б'є рекорди за тривалістю - 9 днів на концертних майданчиках і просто неба звучить класична музика.
Концерт на Театральній площі, вхід на який був відкритий для всіх охочих, зібрав велику аудиторію. Маріуполь вперше приймав унікальний для України колектив - збірний молодіжний симфонічний оркестр YsOU.
Молодіжний оркестр познайомив меломанів і з «Космічною симфонією» першої української жінки-композитора Стефанії Туркевич. Музику нашої незаслужено маловідомої землячки доповнював відеоряд - абстрактні картини художниці Соні Делоне, яка народилася в Одесі та підкорила Париж. Також пролунав фрагмент з оркестрової сюїти «Планети» Густава Холста.
Один із солістів YsOU, який вчиться в Німеччині - скрипаль Яків Павленко, підкорив серця маріупольців віртуозним виконанням партії концерту для скрипки № 1 Нікколо Паганіні.
Важко повірити, що таку потужну і серйозну музику виконують настільки юні виконавці: наймолодшим оркестрантам всього по 15-16 років. Зібрала 70 музикантів з усіх куточків країни диригент Оксана Линів ще у 2016 році. Під її керівництвом оркестр не раз заявляв про себе на концертних майданчиках світового рівня. Оксана зараз працює в Австрії, але продовжує залишатися головним диригентом і керівником молодіжного оркестру.
Буквально напередодні концерту в Маріуполі YsOU виступили у Львові, і на Maripol classic колектив дістався буквально за кілька годин до початку концерту. Сама Оксана Линів залишилася у Львові, а її місце на диригентському пульті зайняв її помічник, диригент Сергій Нестерук.
У нинішньому складі YsOU є й уродженці Донеччини - концертмейстер Ілля Бондаренко.
«Я народився і виріс в Донецьку, я живу в Києві, - розповів PR.UA Ілля Бондаренко. - Деякі родичі переїхали в Маріуполь, і мені дуже приємно, що сьогодні вони прийдуть на наш концерт».
За словами Іллі, в молодіжному оркестрі він виступає з 2017 року.
«У нас діє обмеження за віком - до 22 років, а мені зараз 19, так що мені ще зовсім не скоро належить прощатися. За кілька років, проведених на репетиціях і концертах, ми не просто стаємо друзями, ми стаємо великою сім'єю, - зазначив Ілля Бондаренко. - Якщо чесно, то я не розумію, чому на сході України не розвивається класична музика, адже донецька філармонія, на мою думку, була однією з кращих в Україні».
Чи складно керувати колективом, учасники якого живуть в різних містах, і багато хто з яких тільки напрацьовують досвід? Напевно. Але диригент Сергій Нестерук відповів на це питання журналісту PR.UA так: «Якщо цього не робити, то ніколи нічого й не станеться. Як тільки починаєш читати, слухати чи грати нове - ти сам починаєш змінюватися».
Досвід роботи в оркестрі - вагомий внесок в рівень підготовки виконавців-початківців. Як додав Сергій Нестерук, близько половини учасників збірного молодіжного симфонічного оркестру вступили в музичні виші Німеччини, Польщі, Австрії, Словаччини.
Раніше PR.UA розповідав про концерт зведеного симфонічного оркестру Маріупольської камерної філармонії просто неба.