У зв'язку з припиненням постачання блакитного палива «Азовгазом» маріупольці повинні до кінця серпня перейти до нового постачальника.
Якщо цього не зробили, то ціна газу для населення може вирости до 35 гривень за кубометр. Про це маріупольцям в розсилці через месенджери повідомляє ПАТ «Маріупольгаз». Але чи так це?
Виявляється - не так. У контакт-центрі газопостачальної компанії «Нафтогаз України» журналісту PR.UA розповіли, що механізм працює наступним чином: люди, у яких немає комерційного постачальника, обслуговуються за допомогою державного страхового механізму - у постачальника «останньої надії». Їм є ГК «Нафтогаз України».
У споживачів є два місяці для укладення договору з новим постачальником газу. Людей, які не встигли з певних причин укласти договір за цей час, постачальник «останньої надії» (ПОН) буде обслуговувати й далі.
«Ціна в 35 гривень - це ціна за газ у разі несанкціонованого відбору газу (тобто в разі, якщо у клієнта немає ринкового постачальника і газ він оплачує своєму облгазу, який своєю чергою купує цей газ в оператора ГРС). Але зараз таке рішення вже неактуально. Адже для клієнтів, які залишилися без постачальника газу, спрацьовує страховий механізм - постачальник «останньої надії», роль якого тимчасово виконує ГК «Нафтогаз України». Раніше термін постачання газу від ПОН не міг перевищувати 60 календарних днів. Але зараз у зв'язку з карантинними заходами цей термін продовжено. Тому клієнти, які не встигли укласти договір з новим постачальником за 2 місяці, все так же будуть отримувати газ від ПОН. Ціна за газ для таких споживачів встановлюється постачальником «останньої надії» щомісяця. Перебоїв з газопостачанням не буде. Але якщо клієнти хочуть отримати вигідніше ціну і якісний сервіс, їм варто поквапитися і вибрати ринкову газову компанію», - розповіли в контакт-центрі ГК «Нафтогаз України».
На вересень ціна газу для тих, хто не встиг укласти договір, становить 12 гривень за кубометр. Якщо ж маріупольці укладуть договір з газопостачальною компанією «Нафтогаз України», то ціна складе 7,96 гривні (на 34% дешевше).
Своєю чергою адвокат адвокатського бюро «Мироненко і партнери» Микита Мироненко на питання про правомірність оплати 35 гривень за кубометр розповів: «Аналізуючи наявні вихідні дані, така сума нічим не обґрунтована. Головним ризиком при несвоєчасному виборі постачальника природного газу і не укладанні з ним договору - є саме відключення газу, а не встановлення «підвищеного» тарифу».
Раніше PR.UA опублікував понад 60 адрес, де маріупольці можуть укласти договір з «Нафтогаз України».
Світлина з відкритих джерел