Зараз в Україні не зареєстровано жодного летального випадку через вакцинацію від COVID-19.
Як повідомляє сайт Міністерства охорони здоров'я України, про це говорили експерти під час Національного форуму «Адвокація на підтримку стратегій з вакцинації від COVID-19 відповідно до Дорожньої карти та її виконання в Україні».
Експертами форуму стали фахівці Міністерства охорони здоров'я, Національної технічної консультативної групи з імунопрофілактики, Державного експертного центру МОЗ України, спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров'я, лікарі. На форумі обговорювали безпеку та ефективність вакцини проти COVID-19, систему спостереження за несприятливими наслідками після імунізації, механізм сприяння охопленню вакцинацією медиків та людей віком 60+.
За словами експертів, вакцинація не запобігає передачі вірусу, але перешкоджає прояву важких форм хвороби. Більшість госпіталізацій та смертей у результаті COVID-19 припадає на людей похилого віку. Станом на жовтень вакцинацією охоплено лише 18,5% населення віком 60+.
Технічний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні Вусала Аллахвердієва зазначила, що згідно з рекомендаціями в усьому світі медики та літні люди в пріоритеті вакцинації.
Люди у віці 60+ становлять 25% населення, але Україна поки що не змогла охопити їх пріоритетною вакцинацією. 72% вакцини було використано на вікову групу 20-59 років.
Директор департаменту фармаконагляду Державного експертного центру (ДЕЦ) МОЗ України Тетяна Башкатова зазначила, що лікар зобов'язаний звітувати про несприятливі події після імунізації, які зафіксовані у пацієнта протягом 30 днів, проте він не повинен робити висновки про причини цих подій. Експертка повідомила, що частота неприємних наслідків після вакцинації в Україні становить 0,1%. Більшість із них — це звичні для медиків почервоніння шкіри, головний біль, нездужання, міалгія, підвищення температури тіла, які не загрожують життю людини. За її словами, зареєстровано 14 випадків анафілаксії на майже 17 мільйонів введених доз. Жоден летальний випадок внаслідок вакцинації не зареєстровано.
Тетяна Башкатова зазначила, що профіль безпеки вакцин від COVID-19 є сприятливим, а користь значно перевищує ризик.
За словами члена Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ) Лесі Ющенко, збирання негативних наслідків після імунізації проходить у всьому світі, навіть пацієнти можуть вносити ці дані. З накопиченням досліджень відбувається оновлення інструкцій вакцин від COVID-19.