Найвищий показник вакцинації демонструють працівники шкіл Нікольської селищної ради - 78%! Це перша позиція у Маріупольському районі і третя - на підконтрольній Україні території Донецької області.
Дані стали відомі сьогодні, 3 вересня, на черговій сесії Маріупольської районної ради, передає PR.UA.
Показники вакцинації, про які розповіли керівники освітньої галузі п'яти територіальних громад (ТГ), що входять до складу Маріупольського району, такі:
Нікольська селищна ТГ - 78%;
Сартанська селищна ТГ - 54%;
Маріупольська міська ТГ - 53%;
Кальчицька сільська ТГ - 40%;
Мангушська селищна ТГ - 25%.
Нагадаємо, що в разі входження території в «жовту», «помаранчеву», або «червону» зону карантинних обмежень, пов'язаних з поширенням COVID-19, - працювати в звичайному режимі в Україні зможуть тільки ті школи, де вакцинація працівників складе 80% і більше. Вся решта - перейде на дистанційне навчання.
У Нікольській селищній раді впевнені, що відсутні 2% доберуть до кінця вересня. А як вдалося випередити всіх інших в районі? На питання PR.UA відповів Петро Марков, начальник відділу освіти, культури, спорту, туризму і молоді Нікольської селищної ради.
«Всі чудово розуміють, що традиційний офлайн-формат освіти школярів нічим не замінити. Досягнутий показник вакцинації працівників шкіл - це результат командної роботи і розуміння необхідності для власного здоров'я, а також для того, щоб давати якісні знання учням. Кожен з наших директорів шкіл і кожен з вчителів розуміє: якщо школи знову перейдуть на дистанційне навчання, то якість знань буде не такою, як хотілося б. Якщо не вакцинуватися - то рано чи пізно до працівників шкіл пред'являть свої претензії батьки учнів. Ми не маємо права допустити, щоб з вини педагогів школи поверталися до дистанційної освіти», - вважає Петро Марков.
За його словами, 2%, яких не достає до норми, будуть досягнуті до кінця вересня; невакциновані вчителя чекають своєї черги.
На сьогодні в Нікольській ТГ трудяться 202 педагога. У деяких з них є протипоказання, є і такі, хто не бажає вакцинуватися, але вони - в мінімальній кількості.
Ще в минулому навчальному році відділом освіти були максимально використані кошти на забезпечення шкіл вільним доступом до мережі інтернет. Однак далеко не у всіх школярів є можливість брати участь в дистанційному навчанні, тому що не у всіх батьків є на це кошти.
«З 1 595 учнів у 278 дітей пільгових категорій, або більше 17%, немає такої можливості. У минулому році вчителі організували для них навчання в телефонному режимі, але це неефективно. Недоступність дистанційної освіти для дітей є також однією з головних причин такого великого відсотка вакцинації педагогів. Ми хочемо працювати не тільки на тих дітей, у кого є можливості, але і на тих, у кого їх немає», - підкреслив Петро Марков.
При цьому він зазначив, що «дистанційка» для самих вчителів не так комфортна, як це може здаватися на перший погляд. Ця робота вимагає організаційної підготовки: так, щоб всі діти виходили на заняття синхронно. Але з тих чи інших причин не всі учні виходять на зв'язок, з ними займаються окремо - тобто приділяють цьому більше часу, ніж на звичайних уроках.
Що стосується якості знань, то, нагадаємо, в Україні в 2021 році результати зовнішнього незалежного оцінювання мали шокуючий ефект: в «рік математики» понад 31% учнів завалили математику, тоді як роком раніше їх було 12,7%. Плачевні результати виявилися з іноземних мов і навіть українську мову не змогли здати 7,5%. Більшість експертів і фахівців пов'язують цей шок з дистанційною освітою.
Наш співрозмовник Петро Марков не приховує: в Нікольській ТГ результати ЗНО в зв'язку з «дистанційкою» також виявилися нижчими, ніж у 2020 році. Ось і спрямовані зусилля команди, що займається освітою дітей, щоб в цьому навчальному році працювати офлайн, забезпечуючи незамінне нічим живе спілкування учня і вчителя.
Раніше PR.UA повідомляв, що в Маріуполі вже вакцинувались понад 50% педагогів і вихователів.