Травматологічне відділення міськлікарні №4 повністю повернулося до звичайного режиму роботи – воно тимчасово було перепрофільовано для прийому пацієнтів із COVID-19, а в оперблоці виконувався ремонт.
Завдяки новому технічному оснащенню лікарі планують розширювати перелік послуг.
В оновленому оперблоці – нові методики
У травматології приймають пацієнтів у невідкладних станах із травмами, а також надають планову ортопедичну допомогу.
"Ми вже виконуємо артроскопію колінного суглоба, у планах на наступний рік – артроскопія плечового та інших великих суглобів, – розповів завідувач травматологічного відділення Денис Закусилов. – Завдяки наявності ендоскопічного обладнання, впроваджуємо і малотравмуючі операції на хребті. Тепер, коли операційні обладнані системою кондиціювання повітря та дотримується повна стерильність, ризики розвитку інфекцій після хірургічного втручання наближаються до нуля".
Працювати з граничною точністю травматологам допомагає електронно-оптичний перетворювач – у нього набагато менша доза випромінювання, ніж у звичайного рентген-апарату, зазначив Денис Закусилов. Його конструкція завдяки підвищеній мобільності дозволяє обстежити будь-яку ділянку: деталізоване зображення виводиться на монітор. Це так звана С-дуга – спеціальний цифровий рентген-апарат для операційних. За словами завідувача, лікарня отримала його за програмою державної закупівлі.
Металоконструкції для прискорення одужання
Пацієнтів із травмами, які надходять у травматологічне відділення, лікарі намагаються поставити на ноги якнайшвидше.
"Раніше деякі пацієнти були прикуті до ліжка по два, а то й по три місяці. Зараз же ми часто виписуємо на п'яту-сьому добу, – розповів Денис Закусилов. – Досягти цього вдалося завдяки використанню металоконструкцій, які є у нас у достатній кількості для надання хірургічної допомоги".
С-дуга, про яку йшлося вище, допомагає вводити металоконструкції максимально точно. За словами лікаря, найкраще, якщо операцію вдається провести в першу добу після травми. У такому разі вже на другу добу після втручання розпочинається реабілітація.
Як прокоментував директор міськлікарні №4 Володимир Жигіль, установа розраховує, що наступного року з Національною службою здоров'я України будуть підписані договори щодо цих нових видів послуг. Для пацієнтів це означатиме безкоштовне надання допомоги, а для лікарні – фінансування. Наприклад, безкоштовно проходити курс реабілітації зможуть пацієнти, які перенесли інсульт або операцію після травми.
Кабінет зі спеціальними тренажерами та пристосуваннями у лікарні №4 вже обладнаний – на базі неврологічного відділення.
Нагадаємо, що у лікарні Маріуполя з'явився новий комп'ютерний томограф.
Світлини Людмили Єрмішиної