Маріупольці з нетерпінням чекають, коли повністю реконструюють Лівобережний пляж і на березі Азовського моря з'явиться по-справжньому європейський пляж.
Зараз ведуться масштабні роботи - вперше в історії міста на узбережжі з'явилася повноцінна каналізаційна система по вулиці Виноградній. Облаштовуються, викладаються фемами широкі пішохідні дороги, які з часом перетворяться на повноцінну променадну зону - місце для піших прогулянок уздовж узбережжя. До фіналу реконструкції ще далеко, і найчастіше маріупольці нарікають на тимчасові незручності, пов'язані з проведенням робіт.
Так, сьогодні пішоходам дістатися на пляж Лівобережжя дуже складно - тільки по схилу з вулиці Українського козацтва. Сходи з бульвару Меотиди ремонтуються і закриті, пішохідна дорога з вулиці Ломізова на Виноградну зайнята дорожньою технікою.
Про те, що і в які терміни буде створено на Лівобережному пляжі, журналісту PR.UA розповів та показав старший інженер управління капітального будівництва Маріупольської міськради Ігор Радченко, а також показав картинки візуалізації (розміщені нижче).
«По схилу від вулиці Ломізова до Виноградної повністю були замінені комунікації, зараз там укладаються дорожні бордюри. І пішохідну дорогу облаштують орієнтовно за 10-14 днів, в залежності від погоди», - зауважив він.
Що стосується реконструкції всієї Лівобережної набережної, то це цілий комплекс робіт, що складається з декількох проєктів.
За рахунок коштів області
«Початкові проєкти реалізують за рахунок обласних коштів. Це прокладка каналізації та інші роботи, - продовжив Ігор Радченко. - Зараз завершено створення двох помпових станцій, які будуть обслуговувати колектор і вже стартувало будівництво третьої. Загальна вартість їх зведення - близько 74 мільйонів гривень».
Також в планах укладання тротуарних доріг протяжністю 1,9 кілометра (роботи виконані на 95%) і велодоріжки з круговими розворотами - 1,7 кілометра (виконано на 80%).
І дійсно, сьогодні багато хто з маріупольців оцінив новий широкий тротуар, по якому легко йти вздовж моря. Тут у вихідні дні особливо багатолюдно. Зараз в зеленій зоні вже висадили молоді сосни, які з часом розростуться в повноцінний сосновий бір.
На черзі встановлення лавок, питних фонтанчиків, велопарковок, майданчиків з душем, пристрій майданчика з сонячним годинником. Також вздовж усієї набережної прокладається новий водопровід.
Це все, за словами Ігоря Радченко, лише перший етап реконструкції, який планується завершити у вересні. Обійдеться створення задуманого у 27 мільйонів гривень. Замовник робіт - департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації.
Реалізує Маріуполь
Друга частина реконструкції здійснюється з квітня і проводиться за рахунок коштів міста.
«Наразі вартість другого етапу 21 мільйон гривень, - уточнив старший інженер УКБ. - У неї входить облаштування спортивної інфраструктури - спортмайданчиків для пляжного футболу, волейболу, воркаута, дитячих майданчиків і для людей з обмеженими можливостями. А також спеціальних місць для надувних атракціонів, автопарковок».
Проєктом передбачена установка тіньових навісів, роздягалень, лавок, урн. Для любителів шашликів буде створена цивілізована зона барбекю з альтанками та комфортними меблями.
Сьогодні, на жаль, відпочинок на морі асоціюється з різким запахом диму від багать з м'ясом, що смажиться - практично вздовж усього берега маріупольці влаштовують відпочинок з приготуванням шашликів.
В рамках реконструкції також передбачено нове сучасне вуличне освітлення - вся територія набережної буде підсвічуватися в темний час за допомогою сучасних енергоефективних лед-ламп.
Більше, ніж вишенька на торті
Завершальний етап реконструкції ще проєктується і в нього вносяться цікаві пропозиції. Сам проєкт буде готовий приблизно в липні.
У нього входить створення двох вхідних модулів, що складаються з туалетів, душових. Це буде гарна бетонна конструкція. Модулі встановлять навпроти спусків до моря - з Морського бульвару і вулиці Українського козацтва. Уздовж пляжу по вулиці Виноградній поставлять також сучасні модульні туалети.
І це теж далеко не все. У морі побудують два легких плавучих 300-метрових пірси - напроти спусків до узбережжя. Ще в планах - будівництво терасної зони.
«Концепція реконструкції набережної - це об'єднання природної зони на Лівобережжі із сучасною, - пояснив Ігор Радченко. - У плані - створення зони кемпінгу, в якому проведуть електроенергію, водопостачання та навіть Wi-Fi. Також встановимо нову рятувальну вишку, додамо зовнішнього освітлення і проведемо озеленення тих зон, де зараз немає дерев і чагарників».
Паралельно заплановані ремонти спусків. Сходовий марш сьогодні вже ремонтують, вартість робіт - близько 45 мільйонів гривень. Зараз на ньому демонтують залізобетонні конструкції, проводять зовнішнє освітлення. Потім - озеленення.
А ось проєкт по реконструкції спуску по вулиці Українського козацтва зараз проєктується. Проєкт планується отримати в серпні.
Реалізувати все задумане, згідно з концепцією, розробленою відомою в усьому світі французькою компанією Beten Ingénierie International, планується у 2022 році.
Раніше PR.UA розповідав про реконструкцію будівлі міськради в центрі Маріуполя.