Буквально днями в службу «102» надійшов дзвінок про те, що в Приморському районі замінована квартира в багатоповерховому будинку. Як вже повідомляв PR.UA, посилаючись на інформацію Маріупольського районного управління поліції Донецької області, в результаті ретельної перевірки поліцейські не виявили ніяких вибухонебезпечних пристроїв. Лжемінером виявився 42-річний чоловік, власник квартири, від якого всього за один день надійшло 18 дзвінків. Громадянин відбувся адміністративним протоколом за статтею 183 кодексу України про адміністративні правопорушення – «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб». Штрафні санкції за статтею - від 3 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто від 51 до 119 грн.
Дзвінки лжемінерів - це справжній бич. За інформацією Національної поліції України, за один тільки рік слідчі почали досудове розслідування близько двох тисяч кримінальних правопорушень, передбачених статтею 259 Кримінального кодексу України – «Завідомо неправдиві повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення або пошкодження об'єктів власності».
У пояснювальній записці до законопроєкту йдеться: все частіше такі повідомлення стосуються закладів освіти, охорони здоров'я та інших значущих для суспільства об'єктів. Правоохоронні органи змушені реагувати на кожен дзвінок, задіяти спеціальну техніку та особовий склад, відволікаючи від виконання основних службових завдань.
Прийнятий Закон «Про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиві повідомлення про загрозу безпеці громадян» націлений на те, щоб істотно зменшити число таких повідомлень. А також – забезпечити економію матеріальних та інших державних ресурсів, які використовуються для перевірки та усунення негативних наслідків неправдивої інформації.
Частина друга статті 259 викладається в новій редакції та передбачає посилену кримінальну відповідальність, якщо завідомо неправдиве повідомлення заподіяло тяжкі наслідки, вчинене повторно та стосується критично важливих об'єктів інфраструктури, будівель чи споруд, які забезпечують діяльність органів державної влади, закладів охорони здоров'я та освіти.
Покарання залишено таким же, як і сьогодні: позбавлення волі на строк від 4 до 8 років.
При цьому термін «критично важливі об'єкти інфраструктури» вживається в його значенні, визначеному законом про основи забезпечення кібербезпеки України. Тобто йдеться про підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, діяльність яких безпосередньо пов'язана з технологічними процесами, наданням послуг, що мають велике значення для економіки, суспільства та безпеки населення. Виведення з ладу таких об'єктів або порушення функціонування може мати негативний вплив на стан національної безпеки і оборони України, навколишнього середовища, заподіяти майнову шкоду, створити загрозу для здоров'я і життя людей.
25 березня 2022
24 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)