Сайт PR.UA продовжує радувати вас цікавими добірками і топами. На цей раз — книжковими. Редакція склала власну десятку кращих творів, які можна прочитати під час карантину.
Дженніфер Іган "Час сміється останнім", 2011
Книга принесла автору світову популярність і найпрестижнішу літературну нагороду США - Пулітцерівську премію. У ній багато героїв, цілий клубок. Але найголовнішим, центральним є Час. І воно сміється останнім. Юність героїв збігається із зародженням панк-року, і він назавжди входить в їхнє життя, а для кого-то стає покликанням. «Час сміється останнім» побудована як музичний альбом: дві її частини так і називаються — «Сторона А» і «Сторона Б», а у кожної з тринадцяти самостійних розділів, як у пісень, своя тема. Життя щедра не всіх, але кожен по-своєму намагається протистояти часу і зберегти вірність собі і своїй мрії.
Ханьї Янагіхаре "Маленьке життя", 2016
Книга, присвячена ключовий темі десятиліття - травмі і її переживання. Історія Джуда - людини, що стала в дитинстві жертвою страшного насильства і живе з цим болем протягом усього життя. Американська письменниця гавайського походження Ханьї Янагіхаре створила текст, який працює як магічний кристал: кожен бачить в ньому щось глибоко особисте і відгукується на побачене з усією гостротою і пристрастю.
Вахтанг Кіпіані, "Справа Василя Стуса. Збірник документів з архіву колишнього КДБ УРСР", 2020
Книга-правда про кримінальну справу, життя і смерті Василя Стуса. У ній зібрані архівні документи у кримінальній справі Стуса, свідчення свідків, листи поета з в'язниці, спогади його рідних і друзів. Ознайомившись з наведеними матеріалами, читачі дізнаються про невідомі факти з біографії, укладення та загибелі письменника, які охороняли під грифом "Таємно".
Кадзуо Ісігуро "Похований велетень", 2016
Головна тема творчості Ісігуро — пам'ять, її хиткість і ненадійність. У книзі «Похований велетень», написаному в жанрі фентезі, письменник ставить питання гранично жорстко і предметно: чим ми готові заплатити за крихкий мир, заснований на забутті, і якою цінністю володіє любов, якщо пам'ять ілюзорна і ми, по суті справи, не знаємо тих, кого любимо?
Марлон Джеймс "Коротка історія семи вбивств", 2015
Книга розповідає про замахи на Боба Марлі в 1970-х роках, розкритих три десятка років по тому, в яких фігурували наркобарони, королеви краси, журналісти і навіть ЦРУ. За цей роман Джеймс був удостоєний Букерівської премії 2015 року, ставши першим письменником з Ямайки, який отримав цю нагороду.
Сергій Жадан "Інтернат", 2017
Книга розповідає про події, що відбуваються на сході України, а також про людей, які опинилися по обидва боки від лінії вогню. «Інтернат» — книга про вибір, який доводиться робити навіть тоді, коли зовсім цього не хочеться. Автор передав весь той жах, в який потрапили звичайні люди і які не підтримували жодну, ні іншу сторону, адже для них зло — це все те, що загрожує їхньому життю, руйнує будинки і завдає шкоди. А через призму сприйняття ситуації головним героєм, Жадан показує, як важко мирним жителям зробити правильний вибір і зрозуміти, хто свій, а хто чужий.
Донна Тартт "Щиголь", 2014
Роман названий на честь картини відомого голландського художника Карела Фабриціуса «Щиголь» 1654 року, яка відіграє важливу роль у долі головного героя книги. У ній розповідається про тринадцятирічному Тео Декер, який прийшов до тями після вибуху в нью-йоркському Метрополітен-музеї і отримує від вмираючого старого кільце з рідкісною картиною авторства Фабрициуса з наказом винести їх з музею. Тео буде поневірятися по різних будинках і сім'ям: від нью-йоркських меценатів до старого-червонодеревника, від будинку на околиці Лас-Вегасі до готельного номера в Амстердамі, - а вкрадена картина стане тим прокляттям, що тягне його на саме дно, і тією соломинкою , яка допоможе йому вибратися до світла.
Юрій Андрухович "Коханці юстиції", 2017
Книга про людей, які потрапили в неймовірно складні обставини і досить трагічні ситуації. Ці ідеалісти і повстанці прагнуть виправити недосконалий світ, але правда роблять це якось по-своєму. Головна особливість цього роману — автор зумів в ньому з'єднати в одне ціле історичний антураж, документальні свідчення, легенди і містику.
Пітер Сінгер, Емерсон Брукінг "Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж", 2019
У світі на протязі тривалого часу йде війна - інформаційна. З цілком реальними наслідками, часто кривавими і смертельними, коли необережне пост може стати епітафією, а невинний «лайк» - приводом для арешту. Такі випадки давно стали нормою. Автори книги витратили п'ять років, щоб провести глибоке дослідження розвитку Інтернету, найвідоміших соцмереж і процесу перетворення їх на зброю в сучасному світі. Від історії появи Всесвітньої павутини, смайликів, твітти і мемів автори розповідають про використання платформ соцмереж революціонерами, силами оборони, терористами, Дональдом Трампом, Росією, Китаєм, США і багатьма іншими фігурантами онлайн-життя.
Джонатан Франзен "Свобода", 2017
Герої книги Патті і Уолтер демократичні, освічені, піклуються про навколишнє середовище і позбавлені забобонів; у них ідеальна сім'я. Але благі наміри не рятують їх від потрясінь, якими чреваті відносини вільних людей в сім'ї і в суспільстві. Співчутливо написані герої увібрали в себе риси покоління, що стало свідком 11 вересня, вторгнення в Ірак, фінансової кризи 2008 року. У романі йдеться про недосяжність справжньої свободи і про те, як часто ми жертвуємо найголовнішим заради її привида.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)