Ми продовжуємо знайомити вас із виробниками Маріуполя.
Коли pr.ua тільки-но починав публікувати історії про крафтових підприємців, їх було небагато. Щойно з'являлися в місті перші виробники корисних цукерок, натуральних масел, якісного одягу та небанальних подарунків. Нині їх безліч: маріупольські бізнесмени вражають асортиментом.
Наш новий герой – керівник мануфактури шкіри Андрій Семенов. Майстер шиє вироби вручну та з душею підходить до кожного замовлення.
Перша сумка – для дружини
Усе життя Андрій займається будівництвом. І працювати руками любив завжди. Для дому він майстрував світильники та вироби з дерева, предмети декору. Якось йому довелося провести урок для підлітків, який організувала його компанія.
"Я вирішив спробувати попрацювати зі шкірою. Щоправда, не вгадав – зробив хлопцям заготівлі для паспортів. А вони мені кажуть: у нас ID-карти! Довелося шити подарунки їхнім батькам", – згадує майстер.
Працювати зі шкірою Андрієві сподобалося, і він почав вчитися. Знаходив курси в інтернеті, пробував шити по різним ескізам, розвивався. Тим більше, що на той час будівельна сфера переживала не найкращі часи – у 2014 році, після початку війни, на Донбасі зводили не так багато об'єктів.
Свій перший шкіряний виріб майстер пошив для дружини Світлани.
"Це була сумка з дерев'яними боками, – згадує він. - Я дуже довго її продумував. Тепер у дружини сумок достатньо, кожні три місяці з'являється нова. Подарунки мамі робимо разом із сином".
Як прийшла ідея? У 2017 році Андрій познайомився із ще одним майстром – Олександром Лісних, вони стали шити разом. У 2018 році команда почала вести продаж в одному із торгових центрів міста. Наразі Андрій продумує ескізи майбутніх виробів, а Олександр найчастіше займається технічною частиною.
Від браслетів до портфелів
Маріупольські майстри виготовляють весь асортимент шкіргалантереї: блокноти, ремені, обкладинки на паспорт, сумки, гаманці, брелоки, браслети, портмоне, портфелі, папки та багато іншого. До кожного замовлення підходять індивідуально – на готову річ можна поставити ініціали, зробити гравіювання або малюнок.
"Ми співпрацюємо з художницею, яка розписує наші речі, – каже Андрій. – Наприклад, у нас є колекція сумок "Пори року": на зимовій – сніжинки, на весняній – квітковий орнамент, на літній – маки, а на осінній – жовте листя. Деякі клієнти купували одразу всю колекцію!".
Також замовляють вироби із символами Маріуполя, України. На одному з них – маріупольський сталевар!'
"Загалом ми можемо виконати будь-яке замовлення. Так, недавно я шив сумку для фотоапарата та шість об'єктивів, тубусів. Також замовляли кобуру для ножів, поясні сумки, – розповідає Андрій Семенов. – Часто ми виготовляємо саме подарунки – кожен із них презентуємо у гарній упаковці, з печаткою та сургучем".
Шкіра ската та акули
Усі вироби у майстерні шиють вручну. На одне замовлення може піти півдня, а на друге – два тижні.
"Спочатку потрібно взяти лист шкіри, розкроїти по лекалах, зробити розмітку для шва і пробити отвори пробійником. Потім склеїти виріб і вручну пошити, - ділиться секретами виробництва майстер. – Після цього відшліфовуються, поліруються та фарбуються торці шкіри".
Підприємець працює лише з натуральною шкірою. Її український постачальник купує в Італії. В основному це велика рогата худоба, але можна замовити і екзотичні матеріали – шкіру крокодила, акули, ската.
"Товщина шкіри великої рогатої худоби – 4-5 см. Буває, що верхній шар зрізають, залишається спилок. Це теж шкіра, але за характеристиками нижня частина багато в чому поступається лицьовій. Вона не така еластична, частіше тріскається. Але, на жаль, у магазині її відрізнити не можна – пересічний покупець не зможе вгадати", - говорить Андрій.
У виробництві використовують лише лицьову шкіру.
"На ній є природний малюнок, вона має більш благородний вигляд. Часто ми не приховуємо зморшкуватість, це надає виробу ефектного вигляду", - каже майстер.
Чи можна відрізнити шкірозамінник від натурального матеріалу? І тут відповідь песимістична – з огляду на сучасний рівень виробництва, непрофесіонал навряд чи визначить хорошу підробку.
"Сертифікацію шкіргалантереї в Україні також скасовано. Тому залишається лише знайти майстра, якому ви довіряєте", – говорить підприємець.
Майстерня стане туристичним магнітом
Нещодавно Андрій Семенов виграв грант від області на розвиток бізнесу. Тепер він планує розширювати мануфактуру та відкрити ще шість робочих місць для майстрів та продавців.
"На отримані 569 тисяч гривень купимо лазерний верстат, за допомогою якого виготовляємо упаковки, наносимо гравіювання на вироби, а також фрезерний верстат для роботи з деревом, ручні інструменти та матеріали", - ділиться майстер.
Півроку тому він придбав приміщення для майстерні на вулиці Італійській. Будинок 1911 року здивував своєю красою - в ньому виявилися цегляні стелі і стіни.
"Ми хочемо зробити там автентичний гарний ремонт, купити меблі, відкрити майстерню та торгову точку. Можливо, у майбутньому там з'явиться і кафе, проводитимемо майстер-класи з роботи зі шкірою для дітей. Хочеться, щоб це місце стало ще однією визначною пам'яткою міста, його туристичним магнітом", – каже бізнесмен.
Нагадаємо, маріуполець отримав гроші на відкриття дитячого центру IT та Lego
Фото з архіву Андрія Семенова