Ми рідко замислюємося про донорство, поки самі не зіштовхнемося із ситуацією, коли близьким – друзям чи родичам терміново потрібна кров.
Буває, що рахунок йде на дні або навіть години: перебираючи в голові варіанти, страшно не встигнути та залишитися без допомоги. Маріуполець Павло Секачов – один із тих, хто до донорства прийшов усвідомлено та регулярно здає кров на станції переливання. Він мріє об'єднати навколо проблеми більше людей та створити спільноту, де вони могли б спілкуватися. Для цього він запустив телеграм-канал для донорів і тих, хто потребує їхньої допомоги.
35 разів за чотири роки
За професією Павло Секачов – дозувальник шихти. Вже кілька років поспіль він регулярно здає кров. Розповідає – хотів займатися донорством давно, але спершу не вистачало часу.
"У моєму житті не було ситуації, яка б мене підштовхнула до цього, – розповідає Павло. – Просто я знав, що люди потребують донорської крові. Вперше я прийшов на станцію переливання кілька років тому. За чотири роки я здавав кров уже 35 разів".
Чим частіше Павло приходив на станцію, то більше з'являлося бажання продовжувати. Часто незнайомі люди підходили до нього прямо в коридорах закладу – просили допомогти дочці, батькові, дружині, сестрі. Якось до нього звернулася колега.
"На станції пояснили, що навіть якщо моя група цим людям не підходить, краще здати кров. Це прискорить загальний процес – людям швидше видадуть із "банку" те, що їм потрібно, а моя кров стане в пригоді в майбутньому, - каже Павло. – Загалом на рік можна здавати її до шести разів, а плазму частіше – через тиждень".
Швидко отримати допомогу
Павло замислився – було б добре, щоб люди не стояли біля дверей, сподіваючись, що перехожий виявиться чуйним. Краще створити спеціалізований телеграм-канал, куди можна звернутись та швидко отримати допомогу.
"Часто люди пишуть оголошення у Facebook, – говорить маріуполець. – Але вони не завжди доходять до потрібної людини. А у нашому каналі я хочу створити базу донорів. Адже багато людей, так само як і я, здають кров регулярно".
Павло говорить, що на каналі донори, які йдуть здавати кров, можуть писати про це – люди, які її потребують, одразу з ними зв'язуватимуться.
"Це краще, ніж стояти біля дверей станції, – каже Павло. - Канал я вже створив, він називається "Я донор". Поки що там лише 80-90 людей, але, сподіваюся, люди приєднуватимуться".
За допомогою вже зверталися люди, яким була потрібна кров під час операцій, маріупольці, яким постійно потрібні переливання через захворювання.
"Не бійтеся здавати кров, розповідайте про це знайомим, друзям. Бути донором – не страшно, до того ж ви можете врятувати чиєсь життя", - говорить Павло Секачов.