П'єса «Путь додому», яка написана автором з Маріуполя, готується до екранізації. Її автор Ігор Тур уже завершив роботу над сценарієм, за яким буде знято фільм. Нагадаємо, твір маріупольця завоював право на фінансування у програмі «Розвиток кінопроектів» Українського культурного фонду.
Відомо, що зйомки відбудуться у Маріуполі, Краматорську та Києві, а реалізацією проекту займається кінокомпанія «АМА ВІЖН». Хто буде режисером – стане відомо пізніше.
Як розповів pr.ua Ігор Тур, кіносценарій відрізняється від п'єси і новими сюжетними лініями, і новими героями, і детальнішим опрацюванням образів. Деякі моменти було навіяно документальними книгами про події на Донбасі. Зокрема, розповіддю «Матері» та спогадами т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області Артема Кіська, а також книгою Дениса Казанського «Як Україна втрачала Донбас».
«Зараз ми на першому етапі підготовки майбутнього фільму – як він називатиметься, ми поки що не знаємо. Декілька версій вже запропоновано глядачами – «Повернення. Несвяткова історія», «Ми з тобою однієї крові». Я ж вибрав для назви саме «шлях», вкладаючи в це слово сакральний зміст, відмінний від поняття «дорога», – розповів Ігор Тур.
Нагадаємо, за п'єсою «Шлях додому» поставили однойменну виставу у 2020 році на сцені Донецького академічного обласного драмтеатру (м. Маріуполь). Режисером виступив заслужений артист України Андрій Луценко, а постановка здійснилася спільно із співробітниками Національної поліції. Виставу побачили у 26 населених пунктах Донеччини, він і зараз є у репертуарі театру. Найближчий показ заплановано на 21 листопада.
П'єса та спектакль розповіли про життя в окупованому Донецьку, про тих, хто з різних причин залишається там, про найрізноманітніших людей – з діаметрально протилежними поглядами на те, що відбувається. З чого має починатися реінтеграція непідконтрольних територій? Якою є особиста відповідальність за особистий вибір кожного? На ці та інші питання, поставлені автором, доведеться відповісти глядачам після виходу фільму на екрани.
Раніш pr.ua розповідав, як у Маріуполі актор драмтеатру реставрує старовинні двері, створює меблі, декорації та реквізит.