У Маріуполі, згідно з інформацією міськради за 31 січня, на лікуванні перебували 2 124 хворих на коронавірус, у стаціонарі – 172 особи.
У середині минулого тижня хворіло наполовину менше. Приріст нових випадків за 31 січня становив лише 56 випадків, але це також пояснюється вихідними.
Наприклад, 30 січня до статистики додалося 284 нових випадки, а 29-го – 427. Нагадаємо, ще в середині січня за добу діагностували менше 100 нових випадків.
Навантаження на охорону здоров'я збільшується
За даними Донецької облдержадміністрації за 30 січня, у нашій області за звітну добу зареєстровано 584 нових випадків. На лікуванні в стаціонарах перебуває понад півтисячі пацієнтів, система охорони здоров'я знову працює з великим навантаженням.
Що стосується Маріуполя, то для пацієнтів з COVID-19 може бути розгорнуто більше тисячі ліжок з точками прямого доступу до кисню, але поки що про розгортання додаткових місць не йдеться. Медики сподіваються, що хвиля "Омікрону" пройде з меншою кількістю тяжких хворих.
У МОЗ говорять про недоцільність запровадження загальнонаціонального карантину – поки що в одному регіоні вирує епідемія, в іншому вона може ще не розпочатися.
Штам коронавірусу "Омікрон", офіційно підтверджений у 20 областях України, значно прискорив темпи поширення інфекції. Антирекорди за кількістю нових випадків за добу слідують один за одним. Останній із них припав на 29 січня – 37 351.
Більше активних хворих - більше ризик для здорових
Традиційно після вихідних статистика дещо знижується, що пов'язують із менш активним зверненням пацієнтів до лікувальних закладів.
Так, по Україні за 30 січня зафіксовано 22 026 нових випадків, найбільше – у Львівській та Хмельницькій областях. Вдень раніше новий приріст склав 24 508. З огляду на те, що минулого тижня показник майже досяг позначки 40 тисяч, це лише тимчасове затишшя. Тим більше кількість активних хворих постійно збільшується: хворіє більше, ніж одужує.
Прогнози щодо зростання захворювань лякають, але є ґрунт для обережного оптимізму
Вже найближчими тижнями очікується до 40-60 тисяч хворих на добу, вважають експерти. Проте смертність, за прогнозами, буде на третину нижчою, ніж в останню хвилю.
"Оскільки Україна велика, поширення коронавірусної хвороби, реєстрація кількості випадків та навантаження на систему охорони здоров'я є неоднорідною. Коли одна область може вийти з "червоного" рівня епідеміологічної небезпеки, інша може в нього зайти. Тому загальнодержавного локдауну не буде", - наголосив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.