Класному морю - класну набережну. Грандіозний проект реконструкції берегової лінії в Маріуполі почався з Лівобережжя, продовжиться на Піщанці і завершиться центральною морською набережною, найскладнішою з інжинірингу, передає PR.UA.
Проект облаштування морської набережної в Лівобережному районі, якого в Маріуполі ще не було ніколи, продовжує втілюватися в життя. Найближчим часом розпочнуться роботи з капітального ремонту сходового спуску до моря від перетину бульварів Морського і Меотиди.
Замовником робіт є комунальне підприємство «Зеленбуд», а функції технічного нагляду виконує управління капітального будівництва міськради. Як розповіла начальник управління Галина Шейченко, програма реконструкції включає в себе не тільки капітальний ремонт сходового спуску, але також спуску по вулиці Українського Козацтва, поруч з «Орлятком», як його називають в народі. У 2021 році по цьому спуску буде розроблена проектно-кошторисна документація та проведена експертиза з тим, щоб розпочати ремонтні роботи в 2022 році. А поки, ще в минулому році, на спуску виконаний так званий «латочний» ремонт.
Кардинальне значення для облаштування не тільки набережної, а й прилеглих будинків приватного сектора по вулиці Виноградній має будівництво централізованого водовідведення, якого тут за всю історію існування Маріуполя ніколи не було. Будівництво каналізаційних насосних станцій, першої і другої, за рахунок коштів облекологіі знаходиться на завершальній стадії і в травні-червні роботи будуть повністю виконані. Ще необхідно побудувати каналізаційну насосну станцію №3 і прокласти колектор, робочий проект затверджено рішенням виконкому міської ради.
Жителі лівобережжя, дітвора та дорослі любителі велосипедних прогулянок і катання на роликах, ще взимку встигли гідно оцінити переваги ідеальних доріжок вздовж набережної. Поєднання спорту з морським повітрям - найвірніший коктейль. А для повноцінного відпочинку до цього додадуться сосновий бір, спеціально відведені та обладнані, щоб не заважати іншим відпочивальникам, зони барбекю, автостоянки, спортивні майданчики та інша інфраструктура.
Міський голова Вадим Бойченко зазначив комплексний підхід муніципалітету до облаштування берегової лінії в цілому.
«Проект реконструкції лівобережної набережної підтримується потрійним фінансуванням: з регіонального і міського бюджетів, а також підприємствами Групи Метінвест через Фонд розвитку Маріуполя. Частина проекту буде завершена в цьому році, частина - в наступному, тому що це складний інженерно-технічний комплекс рішень, в якому ключове - тут з'явиться каналізація, якої не було ніколи. Вона будується і для жителів селища, і для комфортного дозвілля відпочиваючих на пляжі», - розповів Вадим Бойченко.
Міський голова також зазначив, що після реконструкції лівобережної набережної почнеться створення повноцінної інфраструктури пляжу Піщаний. В цьому році буде виконаний проект, а в наступному розпочнуться роботи.
«Є проблема логістики та доступності до пляжу. Зараз інженери малюють, рахують, аналізують різні рішення. До кінця року з'явиться проект, який ми готові реалізувати, і, я впевнений, що він буде також підтриманий регіональною владою, підприємствами Групи Метінвест, міським бюджетом і сподіваюся, що до фінансування вдасться підключити державний бюджет. Піщаний стане найсучаснішим і найкрасивішим пляжем в Україні», - упевнений Вадим Бойченко.
Паралельно з цим проектом належить розробити найскладніше рішення - облаштування центрального пляжу. Для цієї мети Маріуполь оголосить міжнародний конкурс.
«Ми розуміємо, що це дуже складне питання. Тут експертиза України просто закінчується, оскільки в нашій країні немає проектних інститутів, які займаються виключно морем. Такі інститути є у Франції. Ми подали заявку через міністерства закордонних справ і екології Французької Республіки. Ця заявка була відібрана. Маріуполю виділили 300 тисяч євро на супровід проекту. Тобто ми напишемо техніко-економічне обґрунтування. Французькі фахівці вже працюють в нашому місті, вони неодноразово приїжджали до Маріуполя і на підставі аналізу берегової лінії видадуть технічне завдання для проведення міжнародного конкурсу», - підкреслив міський голова.
За словами мера, міжнародний конкурс буде проведено в цьому році, в результаті чого з'явиться архітектурне рішення облаштування центрального пляжу. А далі воно має трансформуватися в проектне рішення, і це наступний виклик - яка проектна організація зможе його виконати: місцева за підтримки французьких професіоналів, або будуть залучатися міжнародні партнери міста, які мають досвід роботи з реконструкції морських набережних.
«Це непросте завдання, але ключове: ми знайшли інструменти і покроково рухаємося до того, щоб повноцінно розкрити можливості прекрасного Азовського моря в межах Маріуполя», - підкреслив міський голова.