Маріуполь в результаті розгулу стихії виявився в червоній найвищій зоні небезпеки. З наслідками сильної зливи комунальні підприємства і всі служби міста ведуть боротьбу досі - будинки підтоплює через те, що піднявся рівень підземних вод, у ряду жителів досі немає електрики.
На брифінгу, що пройшов під керівництвом заступника мера Маріуполя Сергія Захарова, передає PR.UA, керівники районів, структурних підрозділів міськради, комунальних підприємств розповіли про стан справ сьогодні і про те, які заходи вживаються для ліквідації стихійного удару.
Так, за словами начальника виробничого відділу департаменту з питань управління енергетичними підприємствами Сергія Літвіненка, електропостачання підстанцій було відновлено. Сьогодні 12 бригад електриків працюють за заявками мешканців. Їх на ранок було 84, в основному - з приватного сектору.
Що стосується житлового фонду, то всього надійшло 288 звернень про протікання покрівлі, про що доповів заступник директора департаменту розвитку житлово-комунальної інфраструктури міськради Федір Євангелістов. Було відпрацьовано 167 адрес. І роботи тривають. Вчора не працював 31 ліфт у багатоповерхових будинках. Сьогодні їх залишилося 11, планується запустити ліфти до кінця дня.
Як розповів директор департаменту з питань управління підприємствами з благоустрою Ігор Бабек, на ліквідацію наслідків стихії «Зеленбудом» залучено 125 співробітників і 14 одиниць техніки. Триває збирання намиву бруду на автодорогах і тротуарах - на площі Луніна від вулиці Гагаріна до ТФД, на Приморському бульварі, від вулиці Італійської до пр. Будівельників, на проспекті Металургів. Закінчується очищення дороги по вулиці Громовій - під шляхопроводом по проспекту Миру, а також по вулицях Шевченка, Новоросійська.
У багатостраждальних селищах Гавань і Слобідка раніше причиною підтоплень було підняття рівня ґрунтових вод. Такого не спостерігалося довгий час. І ось, після останньої зливи, знову відбувається це явище.
Так, за словами Ігоря Бабека, вчора була відкачана вода з 38 дворів в цих селищах, але вона продовжує прибувати й зараз її відкачування ведуть у дворах в Слобідці 1, Слобідці 2 - на вулицях Донецька, Пляжна, провулку Грибоєдова. У Центральному районі відкачують воду на вулиці Італійській і проводиться очищення від намиву бруду по вулиці Карасівській.
Була усунена основна причина затоплення площі Луніна. Керівник рятувальної аварійно-водолазної служби міськради Олександр Татай розповів, що в тюбінгу: вулиця Львівська - площа Луніна - станція Маріуполь - порт - СРЗ знайшли місце основного затору - під площею Луніна. За допомогою техніки «Маріупольавтодора» тюбінг тут розкрили та виявили лежачу поперек трубу діаметром 500 міліметрів. Навколо неї й утворився щільний затор з мулу, бруду, побутових відходів - коліс, дощок, мішків. Також триває очищення і інших ділянок цього та інших тюбінгів.
А керівник «Маріупольавтодора» Сергій Остапенко повідомив, що сьогодні на прочищення зливової каналізації залучено 11 одиниць техніки, робота ведеться на 5 об'єктах, в тому числі й на тюбінгах.
Також про відкачування води з дворів і ліквідацію підтоплень в місті розповів начальник 3-го державного пожежно-рятувального загону Владислав Гусінський. За його словами, робота триває і сьогодні - залучено 10 одиниць техніки, мотопомпа.
За доповідями керівників райадміністрацій Маріуполя, сьогодні ведеться активна робота по ліквідації підтоплень будинків в приватному секторі та залитих покрівель у багатоповерхівках.
На завершення брифінгу Сергій Захаров зазначив, що сьогодні всі комунальні підприємства міста продовжують роботу в аварійному режимі.
«Особливу увагу прошу звернути на побудинковий обхід, - звернувся заступник мера до присутніх. - Оцінюємо збиток, щоб в максимально стислі терміни мати можливості виплати матеріальної допомоги постраждалим від стихії».
Вчора PR.UA розповідав, що необхідно зробити маріупольцям для отримання матеріальної допомоги.
Також PR.UA повідомляв, що для ефективної боротьби зі стихією в Маріуполі створюється гідротехнічна служба.
Світлини рятувальної аварійно-водолазної служби Маріупольської міськради та Аліни Комарової