У Маріуполі вже вакциновано більше 2300 осіб.
Плюс до цього сьогодні з регіонального складу в місті Українську в другій половині дня доставлено ще понад 4500 доз вакцин AstraZeneca (Південна Корея) і Coronovac (Китай), після чого почалася вакцинація по заздалегідь сформованим спискам. Про це сьогодні на сесії Маріупольської міської ради розповів Євген Матвєєв, директор ЦПМСП №2, куратор вакцинації в місті, передає PR.UA.
«Вакцинація на сьогодні є найважливішим інструментом попередження нових захворювань і боротьби з пандемією. Це найбільш ефективний спосіб сформувати колективний імунітет до COVID-19, щоб захистити від інфікування і важкого перебігу хвороби», - зазначив Євген Матвєєв, виступаючи перед депутатами міської ради.
На даний момент в Маріуполі триває третій етап вакцинації - безкоштовної і добровільної. На першому і другому етапі були вакциновані медичні та соціальні працівники, а також військовослужбовці, які беруть участь в Операції об'єднаних сил. В даний час триває вакцинація працівників освіти і літніх людей віком від 80 років і більше.
За словами Євгена Матвєєва, число вакцинованих в Маріуполі складає близько 30% від загальної кількості в регіоні. Сьогоднішня поставка - понад 4500 доз - вважається дуже великою. Ставка робиться на те, що Маріуполь буде одним з перших українських міст, де вироблять колективний імунітет і забезпечать вакцинацію більшості жителів.
«Вакцини є безпечними. Всесвітня організація охорони здоров'я координує роботу ряду незалежних технічних органів, які перевіряють безпеку вакцин навіть після їх введення. Використання цих вакцин схвалено ВООЗ, вони пройшли суворі тести і клінічні випробування. У Маріуполі на сьогодні немає жодного серйозного ускладнення, викликаного вакцинацією», - зазначив Євген Матвєєв.
У місті організовано 29 прищепних пунктів з 85 в Донецькій області. Робити щеплення можна в кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги.
«Поки в Маріуполі, на жаль, не вистачає більш відповідального ставлення жителів до необхідності вакцинації. Активність повинна бути вищою», - констатував Євген Матвєєв і закликав депутатів міськради як лідерів громадської думки надихати виборців власним прикладом, стати пропагандистами вакцинації як самого дієвого методу боротьби з пандемією і єдиного способу сформувати колективний імунітет, повернутися до нормального життя.
Депутати підтримали цю пропозицію. Міський голова Вадим Бойченко висловив слова глибокої вдячності медичним працівникам, які ось уже більше року борються з COVID-19, що називається на передовій.
У компанії по вакцинації населення Вадим Бойченко запропонував використовувати цілком певні маркери: це безпечна школа, тому що в ній вакцинувалися всі вчителі; це безпечна медустанова, тому що тут вакцинувалися всі лікарі; це безпечний транспорт, тому що кондуктор і водій також вакциновані.
«Ми всі повинні однаково розуміти: вакцина рятує життя. Навіть в тому випадку, якщо людина захворіє, хвороба пройде легше; отримавши вакцину, люди позбавляються від можливої смерті. Наше завдання - зробити все, щоб Маріуполь був першим серед українських міст щодо вакцинації населення. Тільки вакцина зупинить COVID-19, іншого варіанту не існує», - підкреслив міський голова.