Маріуполь може залучити до 75 млн гривень з Держбюджету для забезпечення спецтехнікою комунальних підприємств міста.
Переваги лізингу
Спецтехніка купується в Маріуполі щорічно в залежності від можливостей міського бюджету. Зараз цей процес можна значно прискорити і отримати субвенцію з Державного бюджету України для розвитку комунальної інфраструктури, в тому числі придбання комунальної техніки. Порядок і умови визначені постановою уряду.
Згідно з документом, субвенція спрямовується комунальним підприємствам на здійснення авансового платежу за договором фінансового лізингу, дозвіл на який повинен надати орган місцевого самоврядування.
Такий дозвіл надали депутати Маріупольської міської ради на сесії 29 вересня.
«Субвенція дозволяє купити комунальну спецтехніку, компенсувавши 20% вартості з Державного бюджету. Але для того, щоб її отримати, потрібно взяти участь в конкурсі, який проводить Мінрегіон», - розповів директор департаменту транспорту і зв'язку Маріупольської міськради Василь Клат.
Він також додав: «Лізинг, з урахуванням того, що держава буде компенсувати 20% вартості придбаної техніки - це більш вигідний варіант у порівнянні з кредитом. Попередня домовленість: місту за лізинговою програмою визначається ліміт в 73 - 75 мільйонів гривень. Тобто техніку, в якій потребують комунальні підприємства, місто могло б закуповувати п'ять років, але потрохи, а зараз ми її візьмемо всю і будемо п'ять років віддавати в розстрочку лізингові платежі».
Пул спецтехніки сформований
Міська рада надала дозвіл на укладення договору фінансового лізингу трьом комунальним підприємствам: «Маріупольавтодор», «Маріупольське трамвайно-тролейбусне управління» та «Комунальник».
По кожному з них існує потреба в спецтехніці. Зокрема, буквально цього літа, після аномальних злив, з якими не справлялася зливова каналізація, на базі підприємства «Маріупольавтодор» була створена «Гідрослужба».
«Зараз йде її комплектування. Природно, почистити руками і лопатами зливові каналізації у відкритому і закритому стані, що не чистилися десятки років, фізично неможливо. Сформовано пул техніки і в рамках лізингових програм, які підтримує уряд України, Маріуполь пропрацював чотири найменування - це каналопромивочна машина, самоскид і два екскаватори, великий і маленький, для очищення тюбінгів, що виходять в море і річку, а також для очищення лотків. Загальна сума - 44 мільйони гривень, в лізингову програму потрапляють 20 мільйонів гривень», - розповів Василь Клат.
Крім цього, для «Маріупольавтодора» буде купуватися техніка, розрахована на збільшення виробництва асфальтобетону. Це необхідно для того, щоб швидше ремонтувати дороги і внутрішньоквартальні території приватного сектора в рамках проекту «Місто без околиць». Планується придбати самоскиди, екскаватори, спеціалізовані трактори, катки.
Потреба для «Комунальника» - шість невеликих сміттєвозів на шасі вантажівок «Івеко», які дозволять обслуговувати приватний сектор там, де великі машини не проїжджають.
МТТУ потребує спеціальної техніки для створення ділянки капітального ремонту трамвайного полотна.
Кожне комунальне підприємство, отримавши дозвіл міськради, проведе конкурсні процедури з вибору лізингових організацій і тендери на закупівлю техніки. А після закінчення терміну дії договору фінансового лізингу оформить всі необхідні документи, що підтверджують право власності підприємства на спецтехніку.