Відразу два повідомлення про появу заростей небезпечної для здоров'я рослини - амброзії – прийшло від жителів Лівобережжя Маріуполя.
Деякі маріупольці страждають алергією на пилок амброзії. І її симптоми неприємні - з'являється нежить, постійно сверблять і сльозяться очі, можливе підвищення температури тіла.
Надія Єрмоліна, яка проживає в багатоповерхівці по вулиці Азовстальській, розповіла: «У нас з'явився чудовий Міський палац культури. Радує те, що міська влада приділила увагу і благоустрою прилеглої території - виклали фемами пішохідні доріжки. Але засмучує, що уздовж цих доріжок в зеленій зоні - від МПК до вулиці Володимирської розрослася щільними рядами амброзія. Я страждаю алергією на неї. І якщо до початку цвітіння амброзію не скосять, то вже не зможу тут прогулюватися. Навіть думаю виїхати з Маріуполя на місяць-два, поки не закінчиться цвітіння. Знаю, що багато маріупольців схильні до алергічних реакцій на пилок цих рослин».
Ще одне повідомлення надійшло від Віктора Мурзи з дев'ятиповерхівки по вулиці Ломізова.
«У нас навколо нового стадіону біля школи № 56 створили асфальтову бігову доріжку. Із задоволенням почав бігати по ній вранці. Однак зауважив, що по її краях розрослася амброзія, причому рослини досягають у висоту вже більше метра. Але ж тут займаються спортом - грають в футбол і баскетбол, тренуються на спортивних тренажерах і дорослі, і діти. Чи є в місті комісія, яка стежить за ліквідацією карантинних рослин?» - запитує він.
Провідний спеціаліст відділу карантинних рослин управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Донецькій області В'ячеслав Дженчако розповів про те, що зростання амброзії зафіксовано також на вулиці Зелінського за супермаркетом, на пустирі по вулиці Купріна. І на інших ділянках в різних районах міста.
На думку фахівців, зростанню карантинних рослин сприяла дощова погода. А запасів насіння амброзії в землі вистачить на десятиліття, якщо навіть її постійно, з року в рік, викорчовувати.
«Ми, як і минулого року, спільно зі співробітниками інспекції по благоустрою Маріупольської міськради будемо проводити перевірки, - додав В'ячеслав Дженчако і притягати до відповідальності керівників установ та організацій, приватних осіб - усіх, на чиїй території залишиться нескошена амброзія».
Зараз, за його словами, у власників ділянок є можливість ліквідувати карантинні рослини - до перевірок.
Цього року через зливи Маріуполь піддався не тільки наступу амброзії, місто атакували ще сонечка і комарі.
Світлини та відео Олександра Панкова