Любителі історії Маріуполя відправляться на Старе міське кладовище, щоб досліджувати саму незвичайну споруду.
Городяни мають намір з'ясувати, хто будував і хто ж похований в «Усипальниці Пілічева», передає PR.UA.
Тих, хто цікавиться загадками минулого до експедиції, запрошує ГО «Архі-Місто».
«"Усипальниця Пілічева"– найвеличніше і найзагадковіше спорудження маріупольського Некрополя. Жодного вірогідного факту – одні припущення й уривчасті спогади. Коли та ким була побудована усипальниця? Хто в ній похований? Яким був її первісний вигляд? Чому вона так разюче відрізняється від усіх інших склепів і усипальниць Некрополя?» – повідомляють в організації.
Як зазначає її директор Андрій Марусов, Пілічеви були грецьким купецьким родом, про проживання якого в Маріуполі відомо давно. Кожний, хто коли-небудь бував на Старому міському кладовищі, бачив напівзруйнований склеп з колонами.
У краєзнавців є різні думки з приводу того, хто ж саме похований в ньому. І по одній з них склеп належав купцеві Дмитру Пілічеву.
«Володимир Миколайович Пілічев – прямий нащадок грецького купецького роду Пілічевих. У нього немає сумнівів – це склеп його прадіда Пілічева! Він бачив в склепі плиту з написом на початку 1960-х... Питання далеко не пусте – деякі краєзнавці вважають, що склеп належав Олександру Гозадінову з роду митрополита Ігнатія...» - ділиться Андрій Марусов міркуваннями та причинами розгадати таємницю.
Всіх охочих волонтери-дослідники запрошують до спільного вирішення історичного завдання 18 і 19 вересня о 14:00 в Некрополь. Маріупольців зберуть у білого Пам'ятного хреста, що в центрі Старого міського кладовища.
З собою необхідно взяти робочий одяг, фотокамери та термоси з улюбленим напоєм.
Нагадаємо, що також волонтери заклали на кладовищі Платанову алею та відшукали стародавні кам'яні хрести, що датуються позаминулим століттям.