Сьогодні в різних групах Фейсбук зі швидкістю лісової пожежі стала поширюватися інформація про те, що в Маріуполі в тервідділах соцзахисту населення шикуються в черги на оформлення субсидії.
Пов'язано це з тим, що, як уже повідомляв PR.UA, з 1 травня субсидії в Україні будуть виплачуватися тільки готівкою.
Згідно із законодавством, житлова субсидія з 1 травня автоматично не призначається нікому. Для її отримання необхідно буде подати заяву-декларацію протягом неопалювального періоду - до кінця вересня.
Тобто поспішати в територіальні центри прямо зараз немає необхідності. Інформацію: як попередньо записатися на прийом в терцентри, номери телефонів кожного з них, контактні дані профільного міністерства надала PR.UA директор департаменту соціального захисту населення Маріупольської міськради Ірина Коробка.
«Територіальні відділи працюють за попереднім записом. На підставі документів, поданих протягом усіх п'яти місяців неопалювального періоду, тобто до вересня 2021-го, житлова субсидія буде призначена і нарахована всім домогосподарствам з травня 2021 року, тобто для переоформлення субсидій громадянам надається 5 місяців», - особливо підкреслила вона.
Куди звертатися (телефони та адреси):
Територіальний відділ по роботі з громадянами Центрального і Приморського районів, пр. Металургів, 35. Телефони: 067 741 73 16, 096 562 61 50, (0629) 33 45 52.
Територіальний відділ по роботі з громадянами Кальміуського району, вул. Чукаріна, 17. Телефон - 068 668 76 08.
Територіальний відділ по роботі з громадянами Лівобережного району, вул. Українського козацтва, 51. Телефони: 098 418 80 01, 968 484 82 89.
Телефони контакт-центрів, за номерами яких можна залишити повідомлення для департаменту соціального захисту Маріупольської міськради: 15-55 (зі стаціонарного), +38 (050) 345 1555, +38 (067) 345 1555.
Крім того, в контакт-центрі 15-55 починає свою роботу гаряча лінія департаменту соціального захисту населення. Кожної середи та п'ятниці по названим вище номерами телефонів з 10 до 11 години фахівець департаменту соцзахисту відповідає на профільні питання і розповідає про зміни в законодавстві з питань нарахувань виплат, субсидій, а також про надання інших соціальних послуг.
«Самі заяви-декларації за новими формами були опубліковані 14 травня на сайті Міністерства соціальної політики України з посиланням https://www.msp.gov.ua/news/16214.html», - уточнила Ірина Коробка.
Ознайомитися з бланками можна нижче. Заяву можна подати за попереднім записом в територіальні відділи, надіслати поштою і трохи пізніше, коли запрацює сайт Міністерства соцполітики, заяву можна подати через нього з додатком електронно-цифрового підпису.
Тепер про те, що стосується безпосередньо отримання субсидії в банку.
Субсидії будуть нараховуватися на рахунок у банку - на соціальну карту. Всім заявникам необхідно при поданні декларації надати банківські реквізити - розрахунковий рахунок.
«Цей розрахунковий рахунок відкривається в будь-якому банку безкоштовно, оформляється соціальна карта для виплати субсидії. Комісія за її обслуговування не стягується. Щоб отримати соціальну карту, треба прийти у відділення банку з паспортом та ідентифікаційним номером», - підкреслила директор департаменту соціального захисту Маріупольської міськради.
Житлова субсидія не призначатиметься, якщо хто-небудь зі складу сім'ї протягом року перед зверненням за нею купив земельну ділянку, квартиру або інше майно - машину, цінні папери, або зробив операцію на суму понад 50 тисяч гривень.
Також вона не призначається, якщо на депозиті у сім'ї (у одного з них або у всіх разом) є сума, що перевищує 25-кратний прожитковий мінімум. Сьогодні ця сума становить 56 тисяч 750 гривень. А також, якщо хтось із повнолітніх членів сім'ї не вчиться, не працює і не має статус безробітного.
З нововведень - субсидія не призначається, якщо хтось із членів сім'ї протягом року справив операції з купівлі валюти, банківських дорогоцінних металів на суму понад 50 тисяч гривень. Не буде призначатися субсидія і тим, хто протягом року був за кордоном більше 60 днів, за винятком службових відряджень, лікування, навчання і нагляду за дітьми.
Також не буде призначено виплату і в тому випадку, якщо площа квартири понад 130 квадратних метрів, будинки - 230 квадратних метрів. Винятки - дитячі будинки сімейного типу, багатодітні та прийомні сім'ї та приміщення для осіб з інвалідністю.
Крім того, не призначать субсидію боржникам за комунальні послуги (понад 340 гривень) і по аліментах за більш ніж три місяці.
Світлина з відкритих джерел