Читачі PR.UA звернулися за допомогою в «Приазовський робочий».
І в минулий вівторок «Платформа читачів "ПР"» виїжджала на подвір'я між будинками - № 99 на проспекті Нахімова і № 125 на вулиці Італійській. Тут виникла конфліктна ситуація: підприємець має намір побудувати на цій ділянці магазин, а жителі чекають створення «Уютного двору».
Аргументи жителів
Незважаючи на зливу, на «Платформі» зібралося багато маріупольців. Проводити її вирішили в приміщенні офісу ОСББ «Італійська, 125». На зустріч приїхали депутат Маріупольської районної ради, головний редактор газети «Приазовський робочий» Олена Калайтан, представники влади - Центральної райадміністрації, департаменту по роботі з активами Маріупольської міськради і управління архітектури і містобудування, КСН «Морський», а також суборендаря земельної ділянки, який має намір безпосередньо зайнятися будівництвом магазину.
Пристрасті в офісі, який раптом став тісним від кількості дискутуючих, кипіли неабиякі. Мешканці не стримували емоцій - говорили, що дозвільні документи підготовлені без відома мешканців будинків, про те, що намір будувати торговельну точку підприємець їм не повідомляв і на діалог не йшов, в результаті ситуація переросла в конфліктну. А представники бізнесу, своєю чергою, показували ці самі дозвільні документи: є підписи жителів - «за», громадські слухання провели. Іноді суперечки велися на підвищених тонах, часом опоненти зривалися на крики. Але все ж спрощує змогли почути один одного.
«Коли ми прийшли у свій офіс ОСББ, побачили на майданчику між будинками людей, які проводили геодезичне знімання, - розповіла від імені жителів двох багатоповерхівок Галина Дрот. - Поцікавилися, що тут відбувається, бо думали, що ці роботи пов'язані зі здійсненням міської програми «Затишний двір», в якій ми беремо участь. Нам відповіли в грубій формі, мовляв, потім все дізнаєтеся. І після наших розпитувань отримали відповідь: приїде господар і все вам пояснить. Тоді ми викликали поліцію, бо нам ніхто не надав правовстановлюючі документи на проведення робіт».
Після з'ясування всіх обставин, за словами Галини Дрот, жителі дізналися, що ця ділянка землі розміром 8 на 15 метрів знаходиться в оренді з 2005 року, потім термін оренди був продовжений. А будівництво магазину солодощів буде проводити суборендар. Коли оформлялася оренда, ще не було створено ОСББ, але тепер воно є. І за планами на місці, де збираються будувати магазин, повинен бути «Затишний двір» з дитячим майданчиком, зоною відпочинку для жителів, бо більше для цього відповідної ділянки немає.
На думку присутніх, магазин тут не потрібен, він тільки заважатиме проїзду, наприклад, машин швидкої допомоги. Тут же проходять комунікації комунальних служб міста. Крім того, від майбутньої будівлі торгової точки до фундаменту житлового будинку відстань складає 6 метрів, що суперечить нормам забудови.
Обурювалися мешканці ще тим, що весь цей час орендар жодного разу не з'явився на ділянці, щоб привести його в порядок. Прибиранням опалого листя, доброустроєм займалися ті, хто живе в багатоповерхівках.
«Ми 30 років тут жили, і раптом з'являються люди, які збираються у нас у дворі будувати магазин, - обурювалася Ганна Жорновецька з дому №125. - Ви забираєте землю у наших дітей».
«Щоб розв'язати проблему, ми написали колективні листи депутатам - Маріупольської районної та міської рад. І спасибі, що вони відгукнулися», - додала Галина Дрот.
У пошуках компромісу
Начальник відділу контролю за використанням активів департаменту по роботі з активами Маріупольської міськради Дмитро Гаврилов пояснив присутнім на «Платформі» ситуацію, що склалася: «Наразі земельна ділянка площею 120 квадрантних метрів знаходиться в оренді з 2005 року, у 2015-му за зверненням орендаря договір оренди був продовжений ще на 10 років. Орендар - Яна Одинцова. Вона передала цю ділянку в суборенду Наталії Стрельцовій».
Любов Решотько, представник суборендаря Наталії Стрельцової, розповіла: коли Яна Одинцова оформляла договір оренди, проводилися громадські слухання. На доказ Любов Решотько надала документи, підписані представниками комітету самоорганізації населення та жителями будинків. Присутні засумнівалися в тому, що підписи реальні, бо, за їхніми словами, вони їх не ставили. На що Любов Решотько відповіла, що їх правдивість може встановити тільки експертиза. З іншого боку, за її твердженням, є всі дозвільні документи на будівництво магазину.
Заступник голови Центральної райадміністрації Володимир Могильний закликав усіх знизити накал емоцій. «Є законний дозвіл виконкому міськради про виділення земельної ділянки під будівництво магазину», - сказав він.
І зауважив, що склалася непроста ситуація. З одного боку, підприємець на законних підставах оформив оренду і збирається будувати магазин. З іншого - жителі створили ОСББ і хочуть упорядкувати маленький двір, зробити його комфортним для себе.
Щоб знайти вихід з конфліктної ситуації та знайти компроміс, Володимир Могильний запропонував створити робочу групу.
«Ми організували зустріч маріупольців на «Платформі читачів "ПР"», щоб діалог нарешті відбувся та обидві сторони змогли почути один одного, - звернулася до всіх депутат Маріупольської районної ради Олена Калайтан. - Але за напруженням пристрастей ми не знайдемо конструктивне рішення, тому створюємо робочу групу і розглянемо питання в спокійній обстановці, за участю всіх сторін».
У підсумку в робочу групу увійдуть представники двох ОСББ, Центральної райадміністрації, управління архітектури та містобудування, департаменту активів Маріупольської міськради, а також забудовника.
У кожної сторони конфлікту - свої аргументи
Жителі проти будь-якої забудови, вони хочуть затишний двір і готові поставити навіть намети та не допустити будівництва. У підприємця ж є всі дозвільні документи, термін оренди землі ще не закінчився. На щастя, сьогодні ще є час все зважити та прийняти рішення, яке влаштує обидві сторони.
Раніше PR.UA розповідав про подібну конфліктну ситуацію, коли мешканці багатоповерхівки виступали проти автостоянки у дворі.