На Лівобережжі Маріуполя реорганізують дошкільний санаторій «Айболить». Батькам, чиї діти тут зараз оздоровлюються, повідомили, що даний заїзд останній, повідомляє PR.UA.
Жителі Лівобережного району сьогодні зібралися біля стін установи, щоб прояснити долю санаторію. Їх занепокоєння небезпідставні, оскільки можливість оздоровити дітей із захворюваннями органів дихання нетуберкульозної етіології для жителів району та прилеглих сіл тепер залишається під питанням.
Також маріупольців не заспокоїла інформація про те, що санаторій «Айболить» об'єднають з обласним кістково-туберкульозним санаторієм (раніше - ім. Крупської).
«Я мама дітей з проблемами дихання, вони гостро потребують такого санаторію. Тільки завдяки йому мої діти почали одужувати і є поліпшення. Навіть не уявляю, що буде, якщо «Айболить» закриють - фінансово не зможу потягнути лікування. Ми перебували тут два рази на рік. Тільки тут є прекрасне лікування, масаж і догляд за дітьми. Я проти закриття і об'єднання з санаторієм ім. Крупської. Їздити туди нереально, це означає, взагалі ізолювати Лівий берег від лікування», - розповіла мати двох дітей Вікторія Іванова.
Вона вважає, що діяльність санаторію «Айболить» навпроти можна розширювати, а з урахуванням закритих поблизу лор-відділень його наявність в районі актуальна. За її словами, багато хто навіть не знав, що санаторій продовжує працювати, а про можливість оздоровлення педіатри батькам не повідомляють - їй про це вдалося дізнатися випадково.
Про санаторій «Айболить» відомо багатьом жителям Лівобережжя. Свого часу він розташовувався по сусідству з ЗОШ № 51, але згодом, при будівництві нового будинку і наявності трамвайного полотна переїхав на вул. Українського козацтва. Одне з приміщень тут у 90-х використовувалося як дитячий садок.
Цілорічне перебування дітей дошкільного та молодшого шкільного віку давало можливості оздоровитися багатьом протягом 23 днів. Для дітей 3-9 років тут діють кабінети лікувальної фізкультури, електросвітла, галотерапії, парафінолікування, струму високої частоти, стоматолога, інгаляторій, є фізіотерапевтичне відділення, також процедури лікувального масажу. Крім цього, діти на свіжому повітрі займалися йогою, є майданчики для спорту, а в самих групах регулярно проходять заняття музикою, бувають свята і розвивальні заняття.
Ще до пандемії за один заїзд тут за туристичними путівками відпочивали 80 дітей. На жаль, ситуація з коронавірусом внесла свої корективи і кількість місць скоротилася вдвічі. Простій у 2020 році та відкриття для всіх тільки з 1 липня 2021 року - це вагомі чинники для колективу комунального підприємства.
Маріупольці розповідають, що завжди були спокійні за своїх малюків - в «Айболиті» хороший догляд, повноцінне харчування і достатня увага до маленьких пацієнтів. Частими гостями тут були діти з малозабезпечених, багатодітних та неблагополучних сімей: «Незаможних дітей привозять часом в одних колготах. Їх одягнуть, взують, нагодують, вони не хочуть їхати звідси».
Для одиноких матерів і батьків, чиї діти потребували лікування, «Айболить» був можливістю не тільки залишити їх під надійним наглядом в привітному колективі, а й банально заробити в цей час якусь копійку.
Однак, за словами деяких співробітників санаторію, кількість дітей, які тут перебувають, скоротилася. При цьому на зустрічі були присутні батьки, чиїм дітям відмовили в путівці, аргументуючи їх відсутністю.
«У санаторії протягом двох років були великі втрати місць. Ми передаємо путівки в міський відділ охорони здоров'я, звідки інформація йде в медичні центри», - спробували пояснити причину закриття і відсутності реклами про путівки в санаторії.
Ситуацію також прояснила виконувачка обов'язків директора санаторію Олена Шаніна.
«Наш санаторій обласного підпорядкування. У нас оздоровлюються діти, які часто хворіють та знаходяться на диспансерному обліку з бронхіальною астмою, обструктивними бронхітами, захворюваннями лор-органів, тонзилітами, аденоїдами. Всього ж в Маріуполі два обласних санаторії - другий, кістково-туберкульозний, знаходиться в Приморському районі. Наш санаторій, розрахований на 40 ліжок, за рішенням Донецької обласної адміністрації від 2 вересня 2021 року реорганізується. Наших дітей перенаправлять в інший санаторій, який розрахований на 300 ліжок. Оздоровлення там буде проходити як і тут, співробітники також будуть туди прийняті. Він знаходиться в більш вигідних умовах: поруч море, багато зелені, діти зможуть отримувати клімато-, геліо- і таласотерапію. Там теж є соматичне відділення зараз», - сказала вона.
Олена Шаніна додала, що співробітникам санаторію «Айболить» було запропоновано перейти в кістково-туберкульозний санаторій, але в якій кількості - поки невідомо, бо процес реорганізації тільки розпочато, має бути зустріч колективу з керівництвом іншого санаторію.
«Деякі співробітники туди не підуть через віддаленість, список охочих перейти формується, але поки мені ніхто не заявив про це. Ми відкрилися після простою тільки 1 липня 2021 року. На Маріуполь роздали 40 путівок і 20 для іногородніх. Останні через віддаленість приїжджають мало», - додала Олена Шаніна.
При цьому виконувачка обов'язків директора уточнила PR.UA, що інформація про те, що після 12 вересня (закінчення поточного заїзду) більше не будуть приймати дітей, недійсна - протягом ще двох-трьох місяців в «Айболиті» вони зможуть оздоровитися. Процес реорганізації не одномоментний і деякий час для заїздів є.
Маріупольці залишаються стривожені та мають намір заявити про свою незгоду з рішенням, прийнятим обласною радою:
«Молодший онук зараз тут знаходиться на лікуванні. Онуки дуже хворіли, дочка з лікарняних не встигала виходити на роботу. Доктор розповів їй про цей санаторій, і ось вже 3-4 роки наші діти тут оздоровлюються, повноцінно харчуються, їм дуже тут подобається. Позбавити цілий район такого лікування! Є самотні мами, малозабезпечені сім'ї, у яких немає можливості пролікувати дітей. І цього нас хочуть позбавити. Путівки були абсолютно безоплатні, в цьому і вся сіль. Якщо буде потрібно, ми зберемо підписи», - поділилася маріупольчанка Олена Зелена.