На початку грудня маріуполець Матвій Василенко презентував нову освітню соціальну мережу MION.
Там автори курсів і тренінгів можуть розмістити свої уроки, а всі, хто хоче отримати нові знання – підписатися на них і пройти навчання. На сайті вже доступно багато варіантів - за кілька місяців пропонують вивчити основи веброзробки, навчитися робити манікюр, підготуватися до ЗНО або попрацювати з психологом.
Своєю чергою викладачі, ментори та тренери можуть розмістити свій курс на платформі. За 24 години їм створять власний сайт, а після – будуть направляти їх роботу, допомагати робити контент і давати поради з просування. Система вже успішно працює. Як? Це для pr.ua погодився розповісти засновник проєкту Матвій Василенко.
Освіта – за ціною трьох чашок кави
Вже зараз на сайті MION користувачі можуть вибрати для себе курс. Деякі з них обіцяють підготувати спеціаліста – за пів року людина може змінити професію і спробувати себе в новій справі. Інші направлені на розвиток особистості: можна позбутися невпевненості у собі або закінчити школу леді.
"Це як освітній Netflix, - порівнює Матвій Василенко. – Туди ми заходимо та отримуємо підписку на фільми, а тут – на знання".
Автори курсів самі визначають їх ціну. Частина з них, наприклад, пробні уроки можуть бути безоплатними, інші – за підпискою, індивідуальні курси зазвичай дорожчі. Засновник проєкту розповідає:
"Ми радимо поставити ціну на підписку в розмірі 99 грн. Слоган такий – за ціною трьох чашок кави ви можете отримати місяць якісної освіти. Дорого це або дешево, вирішувати вам".
Варто сказати, що зазвичай професійні курси коштують набагато дорожче – від 100-200 доларів. Не всі люди можуть дозволити собі їх оплачувати. Особливо якщо не до кінця впевнені – сподобається нова сфера або ні.
"Заходячи на MION, людина може за смішні гроші отримати знання, - говорить Матвій Василенко. – Рік-два тому ми ще не були готові до підписок на великі ресурси – Apple music, Megogo, а зараз люди в основному хочуть, щоб рішення завжди було у них у смартфоні".
Та і 99 грн за підписку людина віддасть набагато охочіше. А вже після базової пропозиції автори можуть запропонувати більш дорогий, індивідуальний курс.
Сайт за 24 години
Стартапери пропонують всім охочим розмістити курс у мережі. Це можуть бути уроки в будь-якій сфері. Але при співпраці з MION ментори отримують не тільки майданчик, але і повну підтримку в розвитку.
"Ми створюємо для них персональні брендовані платформи – через 24 години після укладнення договору люди вже отримують доступ до свого сайту. Після цього ми продовжуємо допомагати партнерам – вчимо їх робити контент, монтувати відео, до кожного викладача прикріплюється наставник", – розповідає Матвій Василенко.
Від цього виграють усі – тренерам зручно працювати з мережею, а користувачі отримують якісний контент. З MION співпрацюють вже 20 партнерів – це клієнти не тільки з Маріуполя, але і з Києва, Винниці. Число підписників на платформі потроху зростає.
"Я вважаю, що це соціально значущий проєкт, - каже Матвій. – Радує, що ми в Маріуполі створюємо нові ініціативи, прославляємо нашу країну".
Від інженера-механіка до веброзробника
Ідея такої мережі з'явилася після того, як Матвій відкрив свій навчальний курс з веброзробки. В процесі навчання він ділиться з новачками знаннями про те, як створювати сайти та додатки, знайти добре оплачувану роботу. За його словами все це реально за чотири-шість місяців. Після того як вдалося заробити на підписках, Матвій вирішив розширити задум та створити мережі для різних курсів.
Сам він IT-технологіям теж навчався з нуля. За освітою Матвій – інженер-механік, і навіть три роки працював на підприємствах. Але зі студентських років мріяв об’єднати у своїй кар’єрі підприємництво та IT-індустрію. Для початку створив власну вебстудію.
"Минулого року я пройшов програму інкубації в центрі розвитку стартапів 1991. Це стало для мене ривком, я отримав фундаментальні знання з організації бізнес-процесів, ведення фінансів, маркетингу, - говорить Матвій. – До цього все було швидше інтуїтивно – вчився за книгами, відео в інтернеті".
Перша участь стало успішною – минулого року ми вже писали про проєкт Матвія, сервіс VAHTA, який став переможцем інкубації. На реалізацію своєї ідеї Матвій та інші члени команди отримали 100 000 грн. Нагадаємо, сервіс допомагає бізнесу та організаціям відстежувати відвідування співробітників – час, коли вони приходять до офісу та йдуть з нього, вести на основі цього статистику та аналітику. Крім того, так можна спростити реєстрацію на заходи – кожен учасник сканує QR-код, а організатори бачать, скільки людей прийшло.
"Зараз ми працюємо з комунальним підприємством M-Sport, Міським палацом культури на Лівобережжі. У першому випадку система працює за QR-кодом, а в другому – створили спеціальні карти, які потрібно сканувати при вході", - розповідає Матвій Василенко.
Розробник планує розвивати обидва проєкти. А ще – консультувати всіх, хто теж мріє про свій стартап.
"Зараз ми живемо у світі, в якому не важливо, звідки ти, можна займатися чим завгодно попри те, де ви знаходитесь. Зі створенням центру 1991 IT-спільнота Маріуполя активно розвивається, з'являється більше людей, які залучаються до цієї сфери. Новачкам я з задоволенням даю поради та ділюся знаннями", - говорить Матвій Василенко.