Представників шкіл і батьківських рад допустили до складу конкурсної комісії, але тільки з правом дорадчого голосу. Так диктує закон, на підставі якого в Маріуполі підготовлений проект «Положення про порядок проведення конкурсного відбору на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти», передає PR.UA.
Як розповіла директор департаменту освіти міськради Тетяна Братчикова, вступив в силу Закон «Про повну загальну середню освіту», відповідно до якого змінився порядок визначення персонального складу конкурсної комісії.
«Раніше до складу комісії входили представники шкіл, батьківської ради, засновника і з дорадчим голосом - представники громадськості та профспілкові лідери. Тепер до складу комісії входять депутати Маріупольської міської ради (максимум одна людина від однієї фракції або групи); держслужбовці від Донецької обласної державної адміністрації або територіального органу щодо забезпечення якості освіти; представники інститутів громадянського суспільства - громадських об'єднань керівників установ освіти, професійних об'єднань педагогічних працівників, профспілкових організацій, а також експертів і фахівців у сфері загальної середньої освіти. У роботі конкурсної комісії з правом дорадчого голосу можуть брати участь представники органів громадського самоврядування закладу освіти, за яким оголошений конкурс на посаду керівника», - розповіла директор департаменту.
«Для нас це певною мірою шок», - прокоментував нові правила заступник міського голови Олександр Кочурін під час розгляду проекту рішення на засіданні постійної комісії міськради з питань освіти.
«Раніше ми розуміли, що є департамент освіти міської ради, який відповідає за ситуацію в галузі, і він же був представником засновника в складі комісії. До неї входили інші учасники освітнього процесу: представники батьків, трудових колективів шкіл. Тепер до складу конкурсної комісії входять люди з області, які місцевих претендентів бачити не бачили, знати не знають, але будуть оцінювати. Так продиктовано законом, і ми не можемо ці норми не виконувати», - зазначив Олександр Кочурін.
Затверджений новий порядок має бути на червневій сесії міської ради. Що стосується інших норм проведення конкурсного відбору, то вони практично не змінюються.
Нагадаємо, конкурс на посаду директора школи повинен проходити прозоро і гласно, в присутності засобів масової інформації. Трудовий договір з директором школи укладається на шість років на підставі рішення конкурсної комісії. З людиною, яка претендує на цю посаду вперше, договір укладається на два роки і за умови його належного виконання термін може бути продовжений ще на чотири роки без проведення конкурсу. Не можна бути директором однієї і тієї ж школи два терміни поспіль. Це обмеження не поширюється на населені пункти, де є тільки одна школа.
Світлина з відкритих джерел