Цей тиждень, з 15 по 21 листопада, відзначений в історії людства багатьма подіями та святковими датами, передає pr.ua.
15 листопада
280 років тому народився Йоган Лафатер (1741-1801), швейцарський пастор, письменник, богослов і поет, який заклав основи кримінальної антропології – фізіогноміка стала головною метою його життя. Його подорожі Європою були сповнені тріумфів; він трагічно загинув, намагаючись вгамувати п'яних французьких мародерів, перед смертю вибачив убивцю і заборонив його розшукувати.
105 років тому, в 1916 році, в Маріуполі відкрито губернський земський навчально-ремісничий будинок-притулок для інвалідів Першої світової війни, в якому колишні солдати могли здобути цивільну спеціальність. Згодом у цьому будинку розташувався і знаходиться зараз Маріупольський краєзнавчий музей.
16 листопада
День працівників радіо, телебачення та зв'язку України.
90 років тому народився Лев Яруцький (1931-2002), український краєзнавець, позаштатний кореспондент газети «Приазовський робочий», автор понад десятка книг та сотень публікацій про історію Маріуполя, написаних яскраво, легко, захопливо, на високому літературному рівні; почесний громадянин Маріуполя, лауреат Донецької обласної літературної премії та обласної нагороди «Золотий Скіф» за книгу «Архіп Іванович Куїнджі».
85 років тому, в 1936 році, газета «Приазовський пролетар» (так на той час називався «Приазовський робочий») опублікувала звернення сталевара металургійного заводу імені Ілліча Макара Мазая до наркома важкої промисловості Радянського Союзу про те, що він перевиконав свої зобов'язання і за 20 днів зняв 12,17 тонни металу з квадратного метра поду печі.
17 листопада
Міжнародний день студентів.
120 років тому у Тернопільській області народився Лі Страсберг (1901-1982), американський режисер, актор та продюсер, керівник Акторської студії у Нью-Йорку; серед його учнів Марлон Брандо; Аль Пачіно та Роберт де Ніро, з якими разом він блискуче зіграв у «Хрещеному батькові – 2», знявшись у ролі мафіозі Хаймана Рота; а також інші зірки першої величини, у тому числі Мерилін Монро, з нею його пов'язувала близька дружба, йому вона заповідала більшу частину свого статку.
115 років тому народився Соітіро Хонда (1906-1991), японський винахідник та підприємець, засновник компанії Honda Motor Co., Ltd. – найбільшого у світі виробника мотоциклів та двигунів внутрішнього згоряння, другого за величиною японського виробника автомобілів.
18 листопада
День сержанта Збройних сил України.
140 років тому народився Григорій Бондар (1881-1959), бразильський вчений українського походження, агроном, ботанік, міколог, фітопатолог, ентомолог, директор Інституту какао, автор понад 200 наукових праць, а також біологічних описів 12 нових видів рослин та майже 400 нових видів комах. Ювілей відзначать на державному рівні.
120 років тому народився Джордж Ґеллап (1901-1984), американський вчений, журналіст, статистик, педагог, засновник Американського інституту громадської думки, який згодом отримав назву Інститут Ґеллапа та міжнародне визнання.
100 років тому народився Дмитро Міщенко (1921–2016), український письменник, головний редактор видавництва «Український письменник», лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка; фронтовик, учасник штурму Берліна, кавалер орденів Вітчизняної війни І ступеня, Червоної Зірки та інших бойових нагород. Ювілей відзначать на державному рівні.
19 листопада
Міжнародний чоловічий день.
День працівників гідрометеорологічної служби України.
День скловиробника України.
100 років тому, 1921 року, було засновано гідрометеорологічну службу України. Ювілей відзначать на державному рівні.
100 років тому народився Еміль Брагінський (1921-1998), драматург і сценарист, у творчому співтоваристві з яким Ельдар Рязанов зняв свої найкращі кінокомедії, у тому числі «Бережись автомобіля», «Службовий роман», «Гараж» та інші.
90 років тому народився Володимир Ажажа (1931–2009), український науковець, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Національної академії наук України; лауреат Державної премії України у галузі науки та техніки, заслужений діяч науки та техніки України. Ювілей відзначать на державному рівні.
90 років тому народився Еммануїл Канер (1931–1986), український фізик-теоретик, член-кореспондент Академії наук України, доктор фізико-математичних наук, професор. Працював в Інституті радіофізики та електроніки АН України (Харків) з його заснування, очолював організований ним відділ теорії твердого тіла, очолював наукові роботи низки відомих фізиків України, США та інших країн. Ювілей відзначать на державному рівні.
20 листопада
Всесвітній день дитини.
135 років тому народився Карл Фріш (1886-1982), австрійський етолог, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицини, який відіграв вирішальну роль у відкритті мови танцю бджіл та науково довів, що, виконуючи цей танець, бджоли, які знайшли нектар, повідомляють іншим членам вулика інформацію про напрямок розташування джерела харчування, відстань до нього та кількість у ньому пилку та нектару.
21 листопада
Всесвітній день телебачення.
Всесвітній день вітань.
День Гідності та Свободи в Україні.
День десантно-штурмових військ України.
День працівників сільського господарства України.
105 років тому народився Ярослав Геляс (1916-1922), український актор театру і кіно, режисер, художник, народний артист України.