Цей тиждень, з 13 по 19 вересня, відзначений в історії людства багатьма подіями та святковими датами, повідомляє PR.UA.
13 вересня
520 років тому, в 1501 році, Мікеланджело Буонарроті приступив до вилучення з безформної брили мармуру ідеального юнацького тіла і через три роки флорентійській публіці був представлений Давид – п'ятиметрова статуя, шедевр, одна з вершин не тільки мистецтва Відродження, а й людського генія в цілому; зараз оригінал статуї знаходиться в Академії витончених мистецтв у Флоренції.

255 років тому народився Семюел Вілсон (1766-1854), американський підприємець, який під час війни з Англією позначав барила з яловичиною, які поставлялися для армії, трафаретом U. S. (United States, Сполучені Штати), що інтерпретувалося солдатами як Uncle Sam (дядечко Сем), і став прабатьком національного символу Америки – вираження «Дядько Сем», синоніма федерального уряду.
140 років тому народився Рудольф Самойлович (1881-1939), видатний полярний дослідник, професор, доктор географічних наук, випускник Маріупольської Олександрівської чоловічої гімназії; директор Інституту з вивчення Півночі, начальник експедиції на криголамі «Красін», яка врятувала команду потерпілого в Арктиці аварію італійського дирижабля «Італія» на чолі з Умберто Нобіле, про що написані книги та зняті фільми; жертва сталінського терору, заарештований і розстріляний по сфабрикованій справі.
125 років тому, у 1896 році, у Львові в приміщенні пасажу Гаусмана відбувся перший кінопоказ, що в українській історіографії заведено вважати початком кінематографу в Україні. Ювілей відзначать на державному рівні.
14 вересня
1235 років тому, в 786 році, зійшов на престол Гарун ар-Рашид (766-809), правитель великого Багдадського халіфату, чиє правління ознаменувалося економічним і культурним розквітом та про що розказано в безсмертному збірнику казок «Тисяча й одна ніч», де халіф – один з головних героїв.
75 років тому, в 1946 році, народився Володимир Мунтян, український футболіст, півзахисник, у складі «Динамо» семиразовий чемпіон Радянського Союзу, володар Кубка Радянського Союзу, Кубка володарів кубків УЄФА, суперкубка УЄФА, заслужений тренер України, президент Асоціації ветеранів футболу України.
15 вересня
Міжнародний день демократії.
145 років тому, в 1876 році, урочисто відкрита Маріупольська Олександрівська чоловіча гімназія у складі одного підготовчого і семи основних класів; її першим директором став Феоктист Хартахай, педагог, історик, етнограф, перший дослідник історії греків Приазов'я.
100 років тому народився Василь Ковтун (1921-1996), учасник Другої світової війни, полковник, військовий розвідник, Герой Радянського Союзу. Ювілей відзначать на державному рівні.
100 років тому народився Анатолій Білостоцький (1921-1993), український скульптор, народний художник. Ювілей відзначать на державному рівні.
16 вересня
Міжнародний день охорони озонового шару.
145 років тому, в 1876 році, в Маріуполі з ініціативи Феоктиста Хартахая відкрита Маріїнська жіноча гімназія у складі одного підготовчого і семи основних класів; її директором стала вчителька з Санкт-Петербурга Олександра Генглез; крім головних предметів дівчинки вивчали рукоділля, танці та гігієну.
65 років тому, в 1956 році, в родині нащадків іммігрантів з Одеси народився Девід Копперфільд, всесвітньо відомий американський Ілюзіоніст і гіпнотизер, творець таких великомасштабних ілюзій, як зникнення Статуї Свободи, переліт через Великий Каньйон, проходження крізь Велику Китайську стіну, втеча з в'язниці Алькатраса і так далі.

17 вересня
День рятувальника України.
120 років тому народився Микола Глущенко (1901-1977), український живописець, народний художник, який жив в Берліні та Парижі, а співпрацював з радянською розвідкою і став одним з тих, хто завчасно проінформував про підготовлюваний напад нацистської Німеччини. Ювілей відзначать на державному рівні.
18 вересня
Всесвітній день моніторингу якості води.
День винахідника і раціоналізатора України.
День фармацевтичного працівника України.
180 років тому народився Михайло Драгоманов (1841-1895), український історик, публіцист, філософ, економіст, громадський і політичний діяч, видатний ідеолог незалежності України; дядько Лесі Українки, що вплинув на її формування як поета і письменника. Ювілей відзначать на державному рівні.

115 років тому в Одесі народився Семен Кірсанов (1906-1972), поет, прозаїк, журналіст, що справив значний вплив на поетів післявоєнного покоління; на його вірші написані пісні, в тому числі широко відомі «Біля Чорного моря», «Жив-був я», «Ці літні дощі».
90 років тому, в 1931 році в Маріуполі проходить місячник допомоги в будівництві металургійного заводу «Азовсталь»: щодня на майданчику повинні працювати 1000 робітників-добровольців. «Бойова допомога будівництві металогіганта – справа честі кожного пролетаря», – пише газета «Приазовський пролетар», так в той час називався «Приазовський робочий».
19 вересня
День працівника лісу України.
80 років тому народився Володимир Попков (1941-2007), український кінорежисер, який зняв «Серця трьох» і «Графиню де Монсоро», сценарист, актор, заслужений діяч мистецтв України.