Цей тиждень, з 22 по 28 листопада, відзначений в історії людства багатьма подіями та святковими датами, передає pr.ua.
22 листопада
День синів.
220 років тому в Луганську в сім'ї з датським корінням народився Володимир Даль (1801-1872), письменник, етнограф і лексикограф, збирач фольклору, військовий лікар, який увійшов у літературу під псевдонімом "Козак Луганський" і склав неперевершений за обсягом "Тлумачний словник живої великоросійської мови", на це у нього пішло 53 роки; його ім'я присвоєно Східноукраїнському національному університету, вулиці та школі у рідному місті, а також вулиці у Миколаєві та низці інших об'єктів.
130 років тому народився Едвард Бернейс (1891-1995), австро-американський піонер і один з найбільших фахівців з PR (зв'язків з громадськістю, скорочено – піар), який зробив значний внесок у створення сучасної науки масового переконання, збагатив її психоаналітичними ідеями свого рідного дядька Зигмунда Фройда, популяризував концепцію прес-релізу, обґрунтував переваги новин для просування реклами та використання лідерів громадської думки для формування переваг груп людей.
60 років тому, 1961 року, у Маріуполі у трубозварювальному цеху №2 металургійного заводу імені Ілліча виготовлено перші труби діаметром 1020 міліметрів зі спіральним швом для магістральних газопроводів.
23 листопада
80 років тому народився Едуард Назаров (1941–2016), мультиплікатор, режисер, художник, сценарист, народний артист; творець культового мультфільму за мотивами української народної казки "Жил-был пес", де фрази Вовка "Щас спою!" і "Шо, опять?" стали крилатими; автор збирав матеріал в Україні, де відвідував музеї, їздив селами, малював національні костюми, хати, вози, предмети побуту, а в київському інституті етнографії Академії наук України йому подарували магнітофонні записи народних пісень, деякі з них увійшли до мультфільму.
150 років тому народився Антон Кравс (1871-1945), підполковник Імператорської та королівської армії Австро-Угорщини, а після революції – генерал-чотар (генерал-хорунжий) Української галицької армії та армії Української Народної Республіки на більшовицькому та денікінському фронтах; видатний діяч ветеранських товариств на еміграції. Ювілей відзначать на державному рівні.
24 листопада
215 років тому народився Вебб Елліс (1806-1872), англієць, який увійшов в історію як родоначальник гри регбі: коли він був учнем коледжу, під час гри у футбол порушив правила, схопивши м'яч руками і пробігши з ним до залікового поля суперника, що офіційно вважається датою виникнення регбі; найпрестижніший трофей у регбі, який вручається переможцю чемпіонату світу, отримав назву Кубок Вебба Елліса.
195 років тому народився Карло Коллоді (1826-1890), італійський письменник та журналіст, відомий насамперед своєю дитячою казкою "Пригоди Піноккіо. Історія дерев'яної ляльки", за мотивами якої з'явилася казка радянського письменника Олексія Толстого "Золотий ключик, або Пригоди Буратіно".
25 листопада
Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
355 років тому народився Джузеппе Гварнері (1666–1739/1740), італійський майстер виготовлення смичкових інструментів, молодший син засновника знаменитої династії.
140 років тому народився Абрам Маневич (1881-1942), український та американський художник-модерніст, фарби якого "живуть, думають, хвилюють, радують, страждають та борються"; до шанувальників його творчості свого часу належав Альберт Ейнштейн. Ювілей відзначать на державному рівні.
26 листопада
125 років тому, 1896 року, засновано Чернігівський обласний історичний музей, якому присвоєно ім'я його засновника Василя Тарновського, українського мецената, збирача української старовини, в маєтку якого з його колекції Ілля Рєпін малював козацьку амуніцію для картини "Запорожці пишуть лист турецькому султану", де зробив з господаря ескіз козака із похмурим поглядом, що потрапив у перший варіант картини, а в образі козака Голоти зобразив його кучера, захопившись щербатістю, одноокістю, нетверезістю та смішністю. Ювілей музею відзначать на державному рівні.
95 років тому народилася Маргарита Назарова (1926-2005), дресирувальниця тигрів, артистка цирку, кіноактриса, народна артистка, яка здобула всесоюзну славу після головної ролі у фільмі "Смугастий рейс".
27 листопада
День пам'яті жертв голодоморів в Україні.
320 років тому народився Андерс Цельсій (1701-1744), шведський астроном, геолог і метеоролог, творець нової для свого часу шкали для вимірювання температури, яка згодом отримала його ім'я.
120 років тому народився Андрій Лазаренко (1901-1979), учасник бою під Крутами, згодом член-кореспондент Академії наук України, доктор біологічних наук, професор, один із засновників Інституту ботаніки Академії наук України. Ювілей відзначать на державному рівні.
28 листопада
Різдвяний піст (28 листопада – 6 грудня).
140 років тому народився Стефан Цвейг (1881-1942), австрійський письменник, драматург і журналіст, автор багатьох новел, п'єс, віршів і белетризованих біографій Магеллана, Марії Стюарт, Еразма Роттердамського, Бальзака, які написані на стику документа з мистецтвом та зробили ім’я автора популярним у всьому світі.