Цей тиждень, з 8 по 14 листопада, відзначений в історії людства багатьма подіями та святковими датами, передає pr.ua.
8 листопада
Міжнародний день радіології.
Всесвітній день урбанізму.
365 років тому народився Едмунд Галлей (1656–1742), англійський астроном, геофізик, математик, метеоролог і демограф, з ім'ям якого пов'язаний корінний перелом в уявленнях про комети: повернення комети в передбачений ним термін на підставі виконаних розрахунків стало першим тріумфальним підтвердженням теорії тяжіння Ньютона, а сама комета дістала назву комети Галлея.
9 листопада
День української писемності та мови.
Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва.
130 років тому народився Федір Ернст (1891–1942), український історик, теоретик мистецтва, засновник та класик українського мистецтвознавства, дійсний член Всеукраїнської академії наук; розстріляний у період сталінських репресій за сфабрикованим звинуваченням та реабілітований посмертно. Ювілей відзначать на державному рівні.
115 років тому, в 1906 році, у Маріуполі запроваджено заборону вивішувати афіші та оголошення на парканах, воротах, дверях, стінах будівель, лавках, ліхтарних, телеграфних, телефонних та будь-яких інших стовпах: «Афіші та оголошення повинні наклеюватися на влаштованих для цієї мети міським управлінням тумбах, зі сплатою за це на користь міста встановленого збору».
100 років тому народився Віктор Чукарін (1921–1984), легендарний гімнаст з Маріуполя, двічі абсолютний чемпіон Олімпійських ігор і володар 11 олімпійських медалей, чемпіон світу, п'ятиразовий чемпіон Радянського Союзу, який виграв 13 нагород, доцент, завідувач кафедри гімнастики Львівського інституту фізичної культури; людина фантастичної долі: у роки Другої світової війни він бився на фронті, був поранений, потрапив у полон, пройшов 17 військових концтаборів, у тому числі Бухенвальд, залишився живим дивом і відразу після повернення додому, до Маріуполя, почав форсовано займатися тренуваннями. Ювілей відзначать на державному рівні.
60 років тому, 1961 року, указом Президії Верховної Ради України Сталінську область перейменовано на Донецьку.
10 листопада
Всесвітній день молоді.
Міжнародний день бухгалтерії.
160 років тому народився Роберт Іннес (1861–1933), англійський астроном, який відкрив найближчу до Сонця зірку - Проксиму Центавра.
11 листопада
200 років тому народився Федір Достоєвський (1821–1881), письменник, філософ та публіцист, класик світової літератури; за даними ЮНЕСКО, один із найбільш читаних письменників у світі; його твори вплинули на світову літературу, зокрема на творчість низки лауреатів Нобелівської премії, філософів Фрідріха Ніцше та Жана-Поль Сартра, а також на становлення екзистенціалізму та фрейдизму; прямі предки письменника жили на Волині, а його дід був сільським священиком у Вінницькій області і там народився батько, навчався у духовній семінарії.
130 років тому народилася Ліля Брік (1891-1978), «муза російського авангарду», господиня одного з найвідоміших у XX столітті літературно-мистецьких салонів, авторка мемуарів, яка відіграла велику роль у житті Володимира Маяковського, їй були присвячені поеми «Про це» , «Флейта-хребет» та безліч віршів; серед її чоловіків Віталій Примаков, командир українського Червоного козацтва.
125 років тому народився Віктор Арнаутов (1896–1979), видатний живописець, графік, художник-монументаліст, професор Стенфордського університету (США), чиє становлення та пізніше творчість пов'язані з Маріуполем: випускник Маріупольської Олександрівської чоловічої гімназії, командир ескадрону уланівського полку, Георгіївський кавалер, емігрант, учень Дієго Рівери, автор фресок у Мехіко та Сан-Франциско, у роки Другої світової війни глава Російсько-американського товариства з надання допомоги Червоній армії, який у 1963 році повернувся на батьківщину до Маріуполя і продовжив творчу роботу; найбільш відомі мозаїчне панно «Підкорення космосу» на Будинку зв'язку (зараз обсипається і може бути втрачено), мозаїчне панно «Від скіфів до космосу» в аеропорту Маріуполя.
12 листопада
275 років тому народився Жак Александр Сезар Шарль (1746–1823), французький вчений, винахідник повітряної кулі, що наповнюється воднем або іншим газом легше за повітря і отримала назву шарльєр.
60 років тому, 1961 року, народилася Надя Коменеч, румунська гімнастка, п'ятиразова олімпійська чемпіонка, дворазова чемпіонка світу, дев'ятиразова чемпіонка Європи; одна з найкращих у світі гімнасток XX століття.
13 листопада
Міжнародний день сліпих.
150 років тому народився Ярослав Домбровський (1836-1871), польський та французький революціонер та воєначальник, учасник Паризької комуни, генерал, командувач військами західного сектору оборони Парижа.
115 років тому, 1906 року, у Маріуполі брати Іван та Петро Яковенко отримали дозвіл на оренду протягом шести років ділянки міської землі для будівництва цирку, що згодом став одним із головних культурних центрів міста.
14 листопада
Всесвітній день боротьби з діабетом.
100 років тому народився Кузьма Веремієнко (1921–2006), український біохімік, доктор біологічних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України, лауреат Державної премії України. Ювілей відзначать на державному рівні.