Цей тиждень, з 27 грудня по 2 січня, відзначений в історії людства багатьма подіями та святковими датами, передає pr.ua.
27 грудня
450 років тому народився Йоган Кеплер (1571–1630), німецький математик, астроном, механік, оптик, першовідкривач законів руху планет Сонячної системи, яким захоплювався Альберт Ейнштейн і називав "незрівнянною людиною".
190 років тому, в 1831 році, юний натураліст Чарлз Дарвін зійшов на військовий корабель Королівського флоту Великобританії, названий на честь породи собак "Бігль", щоб стати учасником п'ятирічної кругосвітньої експедиції, зібрати матеріали для майбутньої теорії еволюції і тим самим зробити корабель знаменитих у світовій історії.
120 років тому народилася Марлен Дітріх (1901–1992), німецька та американська актриса, співачка, секс-символ, яка ще за життя стала легендою, створивши в кіно один із досконалих образів прекрасної та вільної жінки, одночасно порочної та безневинної, мала великий вплив на моду, стиль та жіночу свідомість. Один із її численних романів пов'язаний із Олександром Вертинським, знаменитим уродженцем Києва, який присвятив їй свою пісеньку.
28 грудня
155 років тому народився Данило Заболотний (1866–1929), український бактеріолог та епідеміолог, президент Всеукраїнської академії наук, творець першої у світі кафедри епідеміології, засновник та перший ректор Одеського медичного інституту, а також Українського інституту мікробіології та вірусології Академії наук України, яка носить його ім'я.
29 грудня
300 років тому народилася маркіза де Помпадур (Жанна-Антуанетта Пуассон; 1721–1764), фрейліна, господиня літературного салону, офіційна фаворитка французького короля Людовіка XV, яка протягом 20 років мала величезний вплив на державні справи, протегувала науку та мистецтво, була іконою стилю для усієї Європи; авторка знаменитого афоризму "Після нас хоч потоп".
220 років тому, в 1801 році, імператор Олександр I підписав грамоту, в якій підтвердив привілеї греків-християн, що вийшли з Криму, даровані Жалуваною грамотою його бабусі – Катерини II, "у всій їхній силі та недоторканності".
130 років тому народився Володимир Симиренко (1891–1938), представник знаменитої української династії великих цукрозаводчиків, піонерів пароплавства на Дніпрі, меценатів та вчених. Продовжувач справи свого батька, автора широко відомого сорту яблуні "Ренет Симиренко"; селекціонер, професор, організатор та директор Всесоюзного науково-дослідного інституту південних плодових та ягідних культур, основоположник нового напрямку у світовому сортознавстві, розстріляний у період сталінських репресій. Ювілей відзначать на державному рівні.
30 грудня
150 років тому народився Микола Могилянський (1871-1933), український дипломат, державний діяч, етнограф, антрополог. Ювілей відзначать на державному рівні.
100 років тому народився Михайло Гринишин (1921–2016), український композитор, хоровий диригент, фольклорист, народний артист України. Ювілей відзначать на державному рівні.
31 грудня
Напередодні Нового року.
75 років тому народилася Людмила Пахомова (1946–1986), легендарна радянська фігуристка, чемпіонка Олімпійських ігор, шестиразова чемпіонка світу та Європи, заслужена тренерка, яка разом зі своїм партнером та чоловіком Олександром Горшковим змінила стиль танців на льоду, і вони вперше були включені до програми Олімпійських ігор.
30 років тому, 1991 року, відбулася перша передача Маріупольської державної телерадіоредакції за другою програмою Українського телебачення.
1 січня
Новий рік.
День всесвітніх молитов за мир.
День громадського надбання.
155 років тому, у 1867 році, населення Маріуполя становило 7644 особи; у місті було дві адміністративні будівлі – грецького суду та парафіяльного училища; 1151 кам'яний будинок та 72 дерев'яні; понад 250 магазинів та крамниць; 14 фабрик – салотопенні, миловарні, макаронні, а також цегляні, черепичні та вапняні.
105 років тому, в 1917 році, в Маріуполі на вулиці Таганрозькій (зараз Архипа Куїнджі) почало діяти товариство естампажних (ковальсько-пресових) заводів Глацера, Вердникова та Айзенберга, що випускало лопати та інші штамповані вироби; "спадкоємцем" підприємства став завод "Жовтень".
95 років тому народився Моріс Бежар (1927–2007), французький танцівник та балетмейстер, театральний та оперний режисер, один із найбільших хореографів XX століття.
80 років тому, 1942 року, у Вашингтоні представники 26 держав антигітлерівської коаліції підписали Декларацію Об'єднаних Націй, яка стала основою для майбутньої Організації Об'єднаних Націй.
2 січня
130 років тому народився Ярослав Пастернак (1892–1969), український археолог, доктор філософії, професор, викладач низки європейських університетів. Ювілей відзначать на державному рівні.
85 років тому народився Віктор Ільченко (1937–1992), український артист естради, театру та кіно, чий дует разом із Романом Карцевим користувався величезною популярністю, зіграні ними мініатюри Михайла Жванецького "А Вас?", "Лікеро-горілчаний завод" та інші сталі справжніми хітами.