Заборгованість маріупольців за опалення і гаряче водопостачання зростає через зниження платоспроможності і збільшення тарифів. Якщо грубо розбити борги за послуги «Маріупольтепломережа» на всіх городян, то на кожного припаде близько 826 гривень.
Заступник директора з фінансово-економічної діяльності «Маріупольтепломережа» Олена Лижина повідомила для PR.UA, що дебіторська заборгованість підприємства на 1 грудня 2020 року склала 441,6 млн. грн. З яких борги населення за опалення і гарячу воду досягають 413,7 млн. грн. і вони зросли відносно минулого року на 6,4%.
«Головна причина збільшення заборгованості - зниження платоспроможності населення та збільшення нарахувань (при незмінному тарифі) за рахунок зниження температури зовнішнього повітря і закінчення дії Постанови №1082 із застосуванням коригувальних коефіцієнтів при зниженні ціни природного газу щодо цін, застосованих в тарифі», - розповіла Олена Лижина.
Як ми вже розповідали, на недавньому брифінгу керівник фракції «Блок Вадима Бойченка» Андрій Федай розповів, що міський голова Вадим Бойченко взяв участь в урядовій нараді під головуванням прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
«В результати зустрічі з урядом вдалося домовитися про те, що до кінця опалювального сезону тарифи на опалення і гаряче водопостачання підвищуватися не будуть», - сказав Андрій Федай.
Також прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що штрафи і пеня за несвоєчасно сплачені газ або тепло за січень нараховуватися не будуть. Ця інформація була опублікована на сайті Кабінету міністрів.
А в «Маріупольтепломережа» нам роз'яснили - пеня не нараховується відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Тобто - на час карантину.
За словами Олени Лижиной, для зниження рівня заборгованості населення вживається низка заходів. А саме - організована дистанційна робота зі споживачами через особистий кабінет на сайті підприємства, сторінці Facebook, групі в Телеграм. Абоненти мають можливість провести звірку платежів, уточнити нарахування, переоформити особовий рахунок при зміні власника житла, а також отримати консультації з питань, що стосуються нарахувань, оплат і заборгованості. Укладаються договори реструктуризації боргу (у 2020 році укладено 708 договорів на суму 8 млн. 62 тис. грн.). Також підприємство звертається в суд із заявами про стягнення заборгованості - в 2020 році подано 1713 заяв на 43 млн. 791 тис. грн.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден (на)