Саморобні вибухові пристрої, "трофеї" з покинутих будинків, нерозірвані боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети можуть стати причиною значного поранення, інвалідизації та навіть загибелі людини.
Найчастіше такі предмети знаходять на узбіччях та ґрунтових дорогах, у лісосмугах поблизу лінії розмежування, у місцях обстрілів з боку бойовиків та в залишених домівках. Pr.ua, спираючись на поради спеціалістів з Національної поліції України в Донецькій області, підготував пам’ятку, як слід діяти в разі виявлення потенційно небезпечних предметів.
Отже, правила досить прості:
- Не підходити та не чіпати підозрілий предмет.
- Не палити поруч зі знахідкою, не користуватися мобільним телефоном чи радіопристроями.
- Попередити про знайдене інших людей та відійти з ними на відстань щонайменше 100 метрів.
- Зателефонувати службам 101 або 102.
- За загрози вибуху негайно сховатися в найближчій ямі, канаві чи іншому заглибленні та прикрити голову руками.
"Не варто наближатися до залишених без нагляду речей, особливо якщо на предметі є дроти, нитки, скотч, джерела живлення (акумулятори), антени, мобільний телефон, таймер. Насторожити має характерний запах (керосину, розчинника, хімічних матеріалів)", - наголошують правоохоронці.
Також вони нагадують, що будь-які маніпуляції зі знайденими підозрілими предметами є вкрай небезпечними. Тож у жодному разі не можна розбирати, розпилювати знахідку, вдаряти по ній, заливати рідиною чи посипати ґрунтом, накривати чимось.