У Маріуполі, як і по Україні, «панують» коронавірус, грип та ГРВІ, тож все більше людей опиняються на лікарняному, передає pr.ua.
Зазначимо, що на Донеччині протягом жовтня створили понад 115 тисяч е-лікарняних. Понад 2700 з них приходиться, зокрема, на самоізоляцію чи обсервацію у зв’язку з коронавірусом. За цим показником регіон став лідером серед інших областей України.
Попри те, що е-лікарняні повністю впровадили ще місяць тому, з їхнім оформленням та видачею досі виникають проблеми. Фонд соціального страхування України надав відповіді на найбільш «болючі» запитання щодо електронних лікарняних.
Чому е-лікарняний не створено?
Найчастіше таке трапляється, якщо ідентифікаційні дані пацієнта, зазначені у декларації із сімейним лікарем, не збігаються із даними у реєстрі застрахованих осіб. Це може бути пов’язано із застарілою інформацією, яку не оновили вчасно. Тож завжди слід ретельно перевіряти особисті дані та оперативно сповіщати свого лікаря та роботодавця про зміни в них. Якщо ж трапилася помилка при заповненні даних, то електронний лікарняний буде створено після внесення відповідних коректив.
Ще одна причина відсутності е-лікарняного – відсутність інформації про трудові відносини або її невірогідність. У такому випадку роботодавець має подати відповідний податковий звіт, його уточнення або повідомлення про прийняття працівника на роботу.
Коли роботодавець призначає виплати за е-лікарняним?
Призначення виплат працівнику починають не раніше дати видачі е-лікарняного: нею вважається восьмий день після дати закриття, вказаної в листку тимчасової непрацездатності. Винятком є лише лікарняні по вагітності та пологах – нарахування за ними можуть розпочати вже на восьмий день після відкриття.
Хто та коли сплатить кошти за лікарняним?
Перші п’ять днів страхового випадку оплатить роботодавець, а решту аж до одужання фінансує Фонд соціального страхування України (за винятком допомог по вагітності та пологах і по догляду за хворими дітьми – вони оплачуються за кошти ФССУ з першого дня).
Щоб дізнатися дату фінансування, потрібно знати точну дату подання роботодавцем заяви-розрахунку за е-лікарняним – не втрачайте зв’язок і цікавтесь станом оформлення заяви. Також можна звернутися на гарячу лінію.
А простежити дані про стан фінансування лікарняних і декретних допомог зручно в телеграм-каналі Фонду соціального страхування України.