Навіть для тих маріупольців, які вже перехворіли, вакцинація залишається найефективнішим способом профілактики повторного інфікування. Причому робити щеплення можна невдовзі після одужання.
Про це повідомляє pr.ua з посиланням на сторінку в Facebook Командування медичних сил Збройних Сил України.
Природний імунітет не захищає від повторного інфікування
Якщо людина перехворіла на коронавірус, її організм вже познайомився з вірусом та виробив до нього природний імунітет. Але він не захищає від того, що людина знову захворіє. Згідно з даними досліджень, близько 1% людей, які перехворіли, повторно інфікуються коронавірусом. Особливо високий ризик повторного захворювання у медичних працівників та людей старшого віку.
Чим імунітет від вакцини відрізняється від природного?
Імунітет, який формується після вакцинації, надасть надійніший захист від коронавірусу. Тож вакциновані мають менші ризики інфікуватись, а якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень. Люди, які перехворіли на COVID-19, а потім вакцинувалися, можуть мати так званий гібридний імунітет, який захищає проти більшості штамів коронавірусу.
Антитіла не свідчать про наявність імунітету до хвороби
Антитіла виробляються після того, як людина перехворіла. Але наявність антитіл лише опосередкований маркер, який вказує на сам факт взаємодії зі збудником. Тобто на те, чи знайомий організму людини цей вірус, чи ні. Аби визначити ступень захисту від вірусу, потрібно оцінювати не наявність антитіл, а клітинний імунітет.
До того ж результати досліджень показують, що у 36 % перехворілих на коронавірус, антитіла не виробляються. Натомість після вакцинації антитіла з'являються в усіх щеплених, окрім людей з імунними захворюваннями.
Коли варто щеплюватися тим, хто вже перехворів?
Лікарі рекомендують вакцинуватись через 28 днів після появи симптомів захворювання або позитивного ПЛР- тесту. Раніше тим, хто перехворів на коронавірус, радили зачекати шість місяців. Але такі рекомендації пов’язані з тим, що на початку кампанії з вакцинації не було достатньо вакцин. Тоді в першу чергу вакцинували вразливі групи населення - літніх людей та медпрацівників.