Сесія Маріупольської районної ради сьогодні, 30 листопада, серед основних питань порядку денного внесла зміни до районного бюджету на 2021 рік, повідомляє pr.ua.
Зокрема, в районному бюджеті враховано дотацію, яка надійшла від Сартанської селищної територіальної громади на суму 1,270 млн гривень для фінансування обслуговування населення комунальною установою "Маріупольський районний центр надання соціальних послуг".
Таким чином, з урахуванням цієї дотації доходи районного бюджету затверджено у сумі понад 6,8 млн гривень; витрати – близько 23,7 млн гривень.
Крім цього, депутати внесли зміни до прийнятої раніше програми інформатизації, розглянули низку інших рішень.
Коментуючи роботу Маріупольської районної ради, її голова Степан Махсма зазначив, що у 2021 році вона проходила в умовах, коли реформа децентралізації в Україні ще не завершена.
"На жаль, на сьогодні реформу децентралізації ще не завершено, зокрема з питань субрегіонального – районного – рівня. Законодавець робить все, щоб у субрегіонального рівня максимально зняти права та обов'язки. Повноваженнь у районних рад в Україні залишають дедалі менше. Проте минулий рік показав, що депутатський корпус Маріупольської районної ради – це сильна та згуртована команда, здатна приймати рішення, спрямовані на розвиток району", - наголосив голова райради.
Степан Махсма також нагадав, що Маріупольський район – це п'ять територіальних громад: Маріупольська міська; Мангушська, Нікольська, Сартанська селищні та Кальчицька сільська громади. Перед кожною із них стоять свої виклики.
"Громада міста Маріуполя – високопрофесійно визначилася у своїй стратегії розвитку та реалізує її, не відчуваючи потреби у допомозі з боку районної ради. Але селищні та сільські громади потребують такої допомоги. У тому числі у розробці стратегії, системних підходах та консолідації сил. Для цих громад районна рада – захист, опора та помічник у їхніх починаннях", - розповів голова районної ради.
Перспективи районних рад обговорюються на рівні Верховної Ради України. А поки що реформа децентралізації триває, Степан Махсма вважає:
"На рівні Маріупольської районної ради ми можемо і маємо консолідувати сили розвитку. Наше завдання – відстоювати інтереси мешканців району та працювати на розвиток громад".