З початку грудня маріупольські меткомбінати Групи Метінвест відвантажили лікарням трьох областей України 219 тонн рідкого та майже 10 тис. куб. м газоподібного кисню.
Це системна та безоплатна допомога системі охорони здоров'я країни.
Підприємства Групи Метінвест щодня постачають кисень до лікарень України для лікування хворих на коронавірус. Лише з 1 по 12 грудня медустановам семи областей країни передали 634 тонни рідкого кисню. У тому числі маріупольські меткомбінати компанії відвантажили 219 тонн життєво необхідного газу до лікарень Донецької, Київської та Сумської областей.
Так, меткомбінат "Азовсталь" з початку грудня відвантажив 31 тонну рідкого кисню для Київської лікарні №6, для Сумської клінічної лікарні №5 – 29 тонн, ще 45 тонн кисню розподілено між медустановами Донецької області – Волноваській центральній районній лікарні, Інфекційній лікарні м. Костянтинівка, міським лікарням Маріуполя №4 та №9.
До різних областей України кисень поставляється за домовленістю з Міністерством охорони здоров'я України. На підприємства надходять заявки, а куди саме доставлятимуть кисень – вирішують у МОЗ. Профільне міністерство визначає підрядників та забезпечує логістику.
Не припиняється допомога установам охорони здоров'я Донецької області. У грудні ММК імені Ілліча передав Покровській клінічній інфекційній лікарні 17 тонн життєво необхідного компонента. Ще 74 тонни рідкого кисню розподілено між маріупольськими міськими лікарнями №1, 4 та 9. Крім того, майже 10 тис. куб. м газоподібного кисню відвантажено медустановам Маріуполя, у яких відсутні кріосистеми для розподілу та перетворення рідкого кисню.
"З перших днів пандемії COVID-19 Група Метінвест допомагає медпрацівникам рятувати життя хворих на коронавірус, передаючи кисень лікарням країни. Це системна та безоплатна допомога системі охорони здоров'я України", – зазначила в. о. директора з персоналу та соціальних питань меткомбінату імені Ілліча Групи Метінвест Олена Кондалова.
Зазначимо, що лише з 1 жовтня маріупольські метпідприємства передали медичним установам України майже 1347 тонн рідкого кисню.