У Маріуполі мобільна група рятувальної аварійно-водолазної служби кілька днів очищала тюбінг Мала Фонтанна - Гавань Шмідта.
По цій гідротехнічній підземній споруді довжиною близько 10 метрів і висотою до двох метрів під час опадів сходить вода з усього міста по зливовій і стічній каналізації.
Як розповів pr.ua керівник рятувальної аварійно-водолазної служби Маріупольської міськради Олександр Татай, за багато років тюбінг внизу - під водою - повністю заріс товстим корінням дерев. Його замулило, і пропускна здатність різко скоротилася. В разі рясних опадів тут міг утворитися підпір води, в тому числі й через те, що побутове сміття, листя і гілки дерев, які несе зі зливової каналізації під час дощів з усього міста, забивають вузькі просвіти між корінням.
Водолазам довелося ліквідувати кореневу систему вручну - за допомогою звичайної пилки, та ще і під водою. Це була важка праця - випилювати мокрі коріння, а потім ще і вичищати спресовані шари мулу.
«Нам довелося навіть зверху в тюбінги - в залізобетоні - вирубувати технологічне вікно для того, щоб спуститися вниз і там проводити роботи», - додав Олександр Татай.
Надалі рятувальникам Маріупольської міськради належить зайнятися впорядкуванням зливової каналізації у шляхопроводу на вулиці Громової під проспектом Миру, де роки тому закатали в асфальт колодязі та виходи зі зливоприймачів.
Раніше pr.ua розповідав про те, як мобільна група рятувальної аварійно-водолазної служби міськради очищала дно річки Кальчик.
Світлини рятувальної аварійно-водолазної служби Маріупольської міськради.