Замість дитячого будинку «Центр опіки» в Маріуполі створено Центр соціальної підтримки дітей і сімей «Крила надії». Змінилася не тільки назва.
«Поступово Україна йде від такої форми утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування як установа. Тобто всім дітям повинні бути забезпечені сімейні форми виховання, або максимально наближені до них», - розповіла начальник служби у справах дітей Маріупольської міської ради Наталія Красильникова.
Існування дитячих будинків та інших сирітських установ національна стратегія реформування не передбачає. Саме тому міська рада на сесії 29 вересня прийняла рішення про перейменування «Центру опіки». Тепер це буде Центр соціальної підтримки дітей і сімей, а його назву вибрали самі маріупольці в результаті електронного голосування - «Крила надії».
«Необхідно зберегти всі ті напрацювання, які вже є. «Центр опіки» - це чудова установа, але настав час для її трансформації», - розповіла Наталія Красильникова.
За її словами, головна мета - максимально зменшити термін перебування дітей в цьому закладі. Він буде надавати підтримку біологічній сім'ї дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах. Щоб дати можливість рідним татам і мамам переглянути своє ставлення до обов'язків батьків, встати на ноги та повернути свою дитину. А якщо вже цей шлях зовсім закритий, то «Крила надії» допоможуть дитині якомога швидше знайти прийомну сім'ю та адаптуватися в ній.
На сьогодні в центрі містяться 120 дітей. Тут працюють 119 співробітників, їм гарантують працевлаштування в новій установі.
Це будуть три відділення, перше - для тимчасового утримання дітей, у яких є батьки, але вони ухиляються від виконання своїх обов'язків. Друге - відділення для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Третє - відділення комплексної підтримки дітей, призначене для того, щоб максимально безболісно забезпечити перехід дитини з центру та адаптацію до приймальної або біологічної сім'ї.
Планується також створити відділення для дітей-сиріт, які зараз виховуються в обласній школі-інтернаті №2 по вулиці Азовстальській, 150 в Лівобережному районі.
«З 1 січня 2022 року школа-інтернат не може існувати. Всі школи-інтернати для дітей-сиріт в кінці цього року припиняють своє існування», - розповіла Наталія Красильникова.
Зрозуміло, що не всі діти-сироти відразу ж знайдуть прийомні сім'ї; для цього буде потрібен якийсь час. І цей час вони зможуть провести в «Крилах надії».
«Школа-інтернат №2 - це обласна установа, і ми розуміємо, що в ній виховуються діти мешканців інших територіальних громад регіону. Тому, поки в громадах будуть підшукувати прийомні сім'ї для дітей, вони отримають прекрасний догляд в «Крилах надії». Зараз відпрацьовується питання щодо відшкодування з бюджетів громад витрат на утримання дітей, яке бере на себе Маріупольська міська територіальна громада», - розповіла Наталія Красильникова.
Контингент дітей в центрі залишається незмінним - від народження до 18 років. Не пізніше 18 жовтня планується оголосити конкурс на посаду директора, який пройде до кінця цього року.
Світлина з відкритих джерел