Інцидент стався в Парку дикої природи, про що розповіли PR.UA на Маріупольській станції швидкої медичної допомоги.
Семирічну дівчинку вкусила мавпа. Постраждалу з укушеною раною пальця кисті бригада медиків доставила в лікарню.
«Мавпа-гамадрил вкусила відвідувачку, коли вона намагалася годувати її через прути решітки, - пояснив PR.UA власник зоопарку Савелій Вашура. - Ми відразу ж надали дівчинці першу допомогу, залили ранку перекисом водню, йодом. Укус - маленький. Мавпа щеплена від сказу, здорова».
Особливо Савелій Вашура підкреслив, що біля кліток, де живуть мавпи, розміщені спеціальні численні трафарети з попереджувальними написами - не просовувати руки через ґрати.
Крім того, в нижній частині вольєрів встановлена дрібнопориста металева мережа, яка не дає можливості дитині годувати тварин з рук. Вгорі - решітка. Деякі батьки, ігноруючи всі правила безпеки, піднімають своїх дітей на руках вище, щоб ті могли з рук погодувати мавп бананами, яблуками та навіть цукерками.
І далеко не всі мавпи налаштовані добродушно. Що стосується гамадрилів, то це досить агресивний вид. Це - велика мавпа, що досягає одного метра довжини - старі самці. Самки удвічі менші. Гамадрили всеїдні: харчуються соковитими плодами, молодими пагонами рослин, корінням, ящірками, комахами, яйцями птахів, а іноді їдять і самих птахів, нерідко здійснюють набіги на поля, сади та городи, приносячи їм велике розорення.
Стародавні єгиптяни вважали їх втіленням бога Бабі та шанували священними тваринами. Також бог Хапі - син Гора часто зображувався з головою цього примата.
У Маріуполі гамадрили привільно себе почувають в Парку дикої природи, але в клітку до них руки краще не просовувати.
Раніше PR.UA розповідав про те, що в Парку дикої природи міститься 6 видів мавп і для них будували нові вольєри.
Світлина з відкритих джерел