Як розповіли для PR.UA у Маріупольському районному управлінні поліції, правоохоронці спіймали бандита і вилучили у нього фігурку коваля.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч.1 ст. 185 КК України «Крадіжка». Наразі проводиться досудове розслідування.
У поліції додали, що у зловмисника її вилучили на пункті прийому металобрухту. За попередньою інформацією, скульптура не постраждала.
Додамо, фігурка з'явилася в редакції минулого літа разом з цілою серією інших, встановлених в різних місцях міста. Так, шість унікальних скульптур виготовили на замовлення комунального підприємства M. EHUB - кожна з них уособлює міські легенди.
Головний редактор газети «Приазовський робочий» Олена Калайтан розповідає:
«Будівля нашої редакції завжди була магнітом для маріупольців, її історія і краса приваблюють туристів. Коваль разом з підсвічуванням і новою вивіскою став ще однією прикрасою фасаду. Тому пропажу статуетки помітили відразу - дуже засмучує, що в нашому місті живуть люди, які так байдуже ставляться до рідного Маріуполя і не цінують те, що робиться для жителів».
Редакція «Приазовського робочого» і підприємство m.EHUB в день викрадення відразу ж звернулися до поліції, і міні-скульптуру вдалося швидко знайти.
Відзначимо, що всі фігурки розповідають про історії та міфи Маріуполя. Наприклад, Домаха відносить нас до козацького минулого – за легендою в Кальміуській слободі жила козачка Домаха, яка зуміла змінити течію річки Кальміус. Ще одна фігурка - пелікан нагадує про перший герб і прапор Маріупольської земської управи. Мамонтеня обрали тому, що під час розкопок у Приазов'ї археологи знаходили південних слонів – нащадків давніх мамонтів. А осетра для того, щоб показати різноманітність фауни Азовського моря. Не пов'язаний з легендами тільки кораблик, він символізує морську сутність міста. Всі статуетки розмістили в різних районах, жителі із задоволенням шукали їх і фотографувалися на тлі.
Найулюбленіша для редакції, звичайно, фігурка коваля. Її не дарма встановили саме біля нашої редакції - на історичній будівлі відмінно зберігся балкон, прикрашений художньою ковкою.
«На карті Маріуполя 1910 року відзначена вулиця Ковальська, вона півкільцем охоплювала Базарну площу зі східного боку. Можливо, що колись тут місцеві майстри підковували коней селян, які з'їжджалися на базар», - розповідають в m.EHUB.
Фігурку коваля встановили як нагадування про ремісників минулого. Кожна міні-скульптура коштує близько 25 тисяч гривень. Їх скульптури виготовили на замовлення майстри харківської фірми. Вони відлиті з латуні.
Світлина Аліни Комарової
До слова, в місті це не перший випадок, коли вандалів приваблюють арт-об'єкти з цієї коллекції. Незважаючи на надійне кріплення і високе розташування, невідомі викрали вже кілька скульптур. Восени зникла Домаха з парку «Веселка» і кораблик з Приморського парку. За всіма випадками співробітники M. EHUB зверталися до поліції, але статуетки не вдалося знайти.
Крім того, постраждали і міні-скульптури архітектора Нільсена. Одного разу від фігурки біля драматичного театру відламали голуба. Відсутній елемент знайшли в кущах неподалік. Фігурку відновили і залишили у «Вежі», щоб виключити вандалізм. Ще одну статуетку Нільсена, який стояв біля арки Міського саду, підняли над землею - її встановили на огорожі будинку архітектора.
Ковалю пощастило більше - того ж дня його виявила поліція. Щоб вирвати фігурку, потрібно було дуже добре постаратися. Вони були надійно закріплені - анкерами вмонтовані в бетон, а кріплення в кілька разів перевищувало розміри самої скульптури. Крім того, статуетки намагалися розташувати на висоті, щоб з ними зручно було фотографуватися і при цьому дістати їх було складніше.
Раніше PR.UA писав, що невідомі викрали з фасаду будівлі редакції міської газети «Приазовський робочий» фігурку коваля з латуні.
14 липня 2022
25 березня 2022
Цей сайт використовує cookies, як власні, так і від третіх осіб. Використовуючи цей сайт, ви даєте згоду на використання cookies
Я згоден