Обстріли меткомбінату "Азовсталь" не несуть екологічної загрози маріупольцям. Після закінчення війни підприємство можна буде відновити.
Про це у своєму зверненні до українців розповів генеральний директор меткомбінату "Азовсталь" Енвер Цкітішвілі, повідомляє pr.ua. Так, він нагадав, що ще 24 лютого, першого дня війни в Україні, меткомбінати були законсервовані з дотриманням усіх норм.
"Ми зупинили коксові печі, знизили температуру, залили їх рідким склом, для того щоб не дати можливості далі йти процесу коксування та високому виробленню коксового газу. Ми знизили до безпечного рівня екологічне навантаження на місто і для маріупольців, коксові батареї не становлять жодної небезпеки", – розповів Енвер Цкітішвілі.
Також було зупинено доменні печі – у них залишили лише той чавун, який завжди зберігають у доменних печах, коли їх консервують на невизначений термін. За інформацією генерального директора меткомбінату "Азовсталь", один із снарядів, які потрапили на підприємство, припав на вугільний склад. Другий снаряд потрапив близько до коксової батареї. Енвер Цкітішвілі нагадав, що в історії меткомбінату вже були часи, коли його доводилося повністю зупиняти. Але підприємство відновили, "Азовсталь" став одним із найкращих металургійних гігантів у Європі.
"У 1941 році виробництво вже зупиняли. Але у вересні 1943 року, коли Маріуполь звільнили і туди увійшли радянські війська, почалося його відновлення. Було збудовано нові печі, нові коксові батареї, – зазначив генеральний директор. – Тому не можна говорити про те, що меткомбінат "Азовсталь" зупинено назавжди. Ми повернемося до міста, відбудуємо його, відродимо. Він знову приноситиме славу Україні. Тому що Маріуполь – це Україна. "Азовсталь" – це Україна. Були, є і будуть".
Нагадаємо, перший український маріупольський сайт відновлює роботу.