Кредитні кошти в сумі понад 27 млн євро, які залучаються на вигідних для Маріуполя умовах, будуть спрямовані на реконструкцію трьох найбільших каналізаційно-насосних станцій - №1, 5, 9, а також станції біологічної очистки стоків та напірного колектора, передає PR.UA.
Повністю реалізувати до 2024 року
Проект реконструкції передбачено в рамках фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком по «Програмі розвитку муніципальної інфраструктури України».
В ході проекту, як розповів директор комунального підприємства «Маріупольське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Володимир Антоненко, буде проведена реконструкція трьох основних каналізаційно-насосних станцій (КНС) з 19, що існують в місті.
Зокрема, це КНС №1 в Лівобережному районі, яка перекачує 22% стоків. Вони надходять в КНС №5 на площі Кірова, яка стоки Лівобережного і Кальміуського районів, а також частину стоків Центрального району - всього 62% - перекачує на КНС №9 в Приморському районі, де проходить 99% усіх стоків міста і потрапляє потім на станцію біологічного очищення. Поряд з цими станціями передбачається також реконструкція напірного колектора.
Ще в минулому році, за словами Володимира Антоненка, «Міськводоканал» отримав техніко-економічне обгрунтування проекту. В цьому році буде проведена тендерна процедура. У 2022 році очікується розробка проектно-кошторисної документації та початок будівельних робіт з тим, щоб їх повністю завершити до 2024 року.
Умови кредитування
Кредит в сумі понад 27 млн євро від Міністерства фінансів України виділяється терміном на 30 років, протягом яких він повинен бути повністю погашений рівними платежами кожні шість місяців після завершення пільгового періоду, що становить перші 8 років.
Відсоткова ставка за користування кредитними коштами - 2,5%. Кредит надається під місцеву гарантію Маріупольської міської ради без вимог майнового або будь-якого іншого забезпечення.
Окупаємий і працездатний
Узгодити умови залучення кредиту від Міністерства фінансів України та надати місцеву гарантію мають депутати міської ради на сесії 28 квітня. А напередодні проект був представлений постійним комісіям міськради.
Перший заступник міського голови Михайло Когут наголосив: «Це надзвичайно важливий для Маріуполя і окупаємий проект. Він дозволить вирішити застарілі проблеми водовідведення, модернізувати обладнання та заощадити значні фінансові ресурси для того, щоб згодом їх направити на реконструкцію інших, не таких великих насосних станцій».
Володимир Антоненко доповнив: «В результаті реалізації проекту ми плануємо мати близько 37% економії електроенергії. Тільки два об'єкти - станція очистки стоків та КНС №9 споживають близько 35 тисяч кіловат на добу, а за рік - це близько 45 мільйонів гривень. Якщо тільки там ми скоротимо споживання на 37%, це дозволить нам перенаправляти порядку 16,7 мільйона гривень на рік на реконструкцію інших станцій».
Крім цього, впроваджувані технології забезпечать скидання стоків без застосування хлору, осушення мулу перед його розміщенням на мулових полях, що в значній мірі нейтралізує специфічний запах, на який сьогодні скаржаться навколишні мешканці.
Напередодні сесії проект отримав підтримку депутатів.
Світлина з відкритих джерел