Один з найбільших проєктів по залученню інвестицій - розпочате в Маріуполі будівництво індустріального парку «АзовАкваІнвест».
А всього «Програмою економічного і соціального розвитку Маріупольського району на 2021 рік» передбачено 24 інвестиційних проєкти, передає PR.UA.
Програма затверджена сьогодні, 9 липня, на черговій сесії Маріупольської районної ради. У неї також увійшли заходи, передбачені програмами соціально-економічного розвитку всіх п'яти територіальних громад у складі району.
Зокрема, Маріупольської міської - на суму 4,1 млрд гривень; Мангушської селищної - 292,3 млн гривень; Нікольської селищної - 57,4 млн гривень; Сартанської селищної - 44,1 млн гривень і Кальчицької сільської територіальної громади - 13,3 млн гривень.
Районною програмою заплановано реалізацію 24 інвестиційних проєктів на загальну суму 995,7 млн гривень за участю коштів Державного фонду регіонального розвитку, цільових субвенцій з держбюджету на розвиток територій, а також місцевих бюджетів. У цій сумі левову частку коштів - 801,8 млн гривень - Маріупольський район отримує в рамках Надзвичайної кредитної програми Європейського інвестиційного банку для відновлення України.
Один з найбільших проєктів, пов'язаних із залученням приватних компаній і закордонних інвестицій для відкриття нових виробництв і створення нових робочих місць - це розпочате в Маріуполі будівництво індустріального парку «АзовАкваІнвест» на місці колишнього рибоконсервного комбінату. В інших громадах району також починається робота для визначення територій під індустріальні парки з подальшим виділенням земельних ділянок і затвердженням їх спеціалізації.
Коментуючи прийняту «Програму економічного і соціального розвитку Маріупольського району на 2021 рік», голова райради Степан Махсма зазначив її актуальність.
«Прийнятий документ націлений на розвиток та модернізацію району, а також на підвищення якості життя населення, надання послуг в медичній, освітній та багатьох інших галузях», - зазначив голова районної ради.
За його словами, специфіка цієї першої програми соцекономрозвитку району полягає в тому, що вона приймається через півроку після того, як були затверджені програми громад.
«Надалі, підходячи до початку бюджетування на 2022 рік, районна рада матиме в розпорядженні прогнозні показники, щоб планувати фінансування тих завдань, які ставлять перед нами жителі. Сьогодні потужну фінансову підтримку надає району Європейський інвестиційний банк. У загальній сумі інвестицій - це основний внесок, і ці кошти спрямовуються на ремонт шкіл, дитячих садків, лікарень. Надалі ми також розраховуємо на допомогу наших європейських партнерів», - розповів Степан Махсма.
Він також зазначив, що на сьогодні Маріупольський район, як і весь субрегіональний рівень в цілому по Україні, все ще знаходиться на етапі становлення.
«На порядку денному для всієї України стоїть наповнення дохідної частини районних бюджетів. Це питання обговорюється по всій вертикалі влади - на засіданнях Асоціації районних та обласних рад, Кабінету міністрів України, Верховної Ради та профільного комітету. Є програми, з реалізацією яких громади не зможуть впоратися самостійно, необхідна загальна підтримка з боку району. Тому ми чекаємо прийняття законопроєкту про розподіл зобов'язань та фінансових надходжень до бюджетів різних рівнів, який протягом найближчих двох тижнів повинен бути зареєстрований в парламенті. Ухвалення цього документа дозволить районним радам, в тому числі Маріупольській, більш детально прогнозувати як дохідну, так і видаткову частину районного бюджету, приймати програму соцекономрозвитку на 2022 рік своєчасно, з прогнозними показниками», - зазначив Степан Махсма.
З прийняттям програми депутатів привітала голова Маріупольської районної державної адміністрації Наталія Букрєєва: «Це дозволяє направляти кошти з районного бюджету на реалізацію заходів програми».
Нагадаємо, Маріупольський район отримає герб, прапор і логотип.