Маріупольці планують запустити інтернет-ресурс, присвячений Некрополю та Єврейському кладовищу.
На ньому опублікують інформацію про найзначніші поховання, найстаріші надгробки та буде доступний GPS-пошук могил.
Про це PR.UA повідомив директор ГО «Архі-Місто» Андрій Марусов. Він зазначає, що необхідність в такому ресурсі існує давно, а зібраний волонтерами матеріал потребує систематизації.
«Вочевидь, що у маси людей в Маріуполі на Старому кладовищі поховані родичі. І найзручніший інструмент отримання інформації про поховання це сайт з GPS-прив'язкою. У нас вже є кілька сотень фотографій могил з координатами, щоб будь-хто міг прийти та за допомогою смартфона відшукати поховання. Ми вже в XXI столітті, тому слід йти в ногу з часом. З одного боку, це прагматична ідея та данина поваги до людей, які там поховані. З іншого боку - сайт буде присвячений історико-меморіальному комплексу, історико-культурному музею просто неба. І його завдання буде представити Некрополь і людей Маріуполя, які колись тут жили і його заснували. Звичайно, першою буде зображатися інформація про видатних городян з початку ХІХ століття і до 1972 року - біографії, відеоролики. Наприклад, про сестер Гозадінових, про Улахових, найстаріші надгробки роду Сахаджі й так далі», — розповів Андрій Марусов.
Передбачається, що користувач зможе ввести в пошуку сайту прізвище своїх предків і знайти інформацію про їх поховання. Крім того, портал буде включати інформацію про Єврейське правобережне кладовище.
«Ми хочемо, щоб сайт об'єднував ці два кладовища. Єврейське кладовище дійсно унікально, в ньому є збережені мацеви. Створення такого порталу актуально, багато городян до нас звертаються за допомогою. В нас маса матеріалу, який потрібно об'єднати і яким ми готові поділитися», — підкреслив Андрій Марусов.
На створення такого вебпорталу потрібно мінімум п'ять тисяч доларів. Щоб зібрати стартові одну тисячу доларів для початку його розробки, була запущена лінійка футболок з портретами видатних городян.
Маріупольський Некрополь є найстарішим кладовищем Східної України, був заснований в 1811 році та розташовувався тоді ще за декілька кілометрів від міста. Волонтери не тільки досліджують і відкривають тут поховання, а й розчищають територію від сміття та заростей, а також на честь греків-першопоселенців заклали Платанову алею.