Паралімпійські ігри в Токіо проводилися в найсуворіших умовах карантину.
Як це було, розповіли маріупольські спортсмени, які сьогодні повернулися до Маріуполя.
Для Ярини Матло - це була четверта Паралімпіада, для Олександра Комарова - третя. І нашим атлетам є з чим порівняти гри в Токіо.
Так, Олександр Комаров зауважив про головну особливість - карантинних обмежень у зв'язку з пандемією коронавірусу. Відразу, як тільки вони прилетіли в Токіо, їх п'ять годин протримали в аеропорту, а потім перевезли в олімпійське селище.
«Ми щодня здавали ПЛР-тести, - розповів Олександр. - З олімпійського селища нас не випускали. А на змагання возили в опечатаному автобусі, який розпечатували, коли ми приїжджали до басейну».
Він згадав, який галас стояв в басейні на минулих Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро, - шуміли та кричали вболівальники, щось скандували. У Токіо в басейні стояла тиша - змагання проходили без уболівальників.
«Тиша лякала, - додала Ярина Матло. - Ти наче стрибаєш в прірву».
Спортсменка розповіла, що вона не публічна людина, тому для неї не настільки важливі вигуки підтримки глядачів. Але, коли зовсім тихо, це вже сприймається інакше.
Проте наші спортсмени не розслаблялися і робили все можливе, щоб здобути перемогу в боротьбі з суперниками.
«Ми провели відмінну підготовку вдома, - пояснила Ярина Матло. - Правда, похвилювались напередодні Паралімпіади, коли говорили, що вона може не відбутися через коронавірус».
Паралімпійці щиро подякували всім маріупольців за те, що вони вболівали за них.
Раніше PR.UA розповідав про те, що в збірної України на Паралімпіаді виступали п'ятеро спортсменів з Маріуполя.